Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Anketa o podobě ženských soutěží aneb bude se hrát dámská extraliga?

Předseda STK ŠSČR Pavel Chrz se obrací otevřeným dopisem ke všem ženám - šachistkám a vyzývá je k diskusi o podobě ženských šachových soutěží. Dopis najdete v příloze. Vyzýváme všechny hráčky, aby se ankety zúčastnily a svým hlasem samy přispěly k rozhodnutí o podobě ženských mistrovských soutěží v šachu. Jde o jednu z mála možností, jak svým hlasem ovlivnit rozhodování nejvyšších svazových orgánů.

Malý dodatek od Davida Cipryse:

"Vážená paní, Vážená slečno", tak začíná dopis předsedy STK ŠSČR Pavla Chrze všem šachistkám a všem oddílům, které paní a slečny ve svých řadách mají. Dočkáme se změn ve vrcholných ženských soutěžích? Budou lákavější pro naše špičky a atraktivnější pro média?

Jednu takovou soutěž s kompletní českou špičkou jsme viděli docela nedávno - květnovou Znojemskou královnu. Ale těch peněz, co to stálo... Jen cenový fond činil téměř 150,000Kč! Půjdou i šachy cestou tenisu, kde si hráčky vybojovaly podmínky srovnatelné s muži?

No zatím to asi nehrozí a to je největší překážka především pro vznik dámské extraligy. Ta by v tuto chvíli byla zajímavá možná pro Frýdek-Místek, který by se mohl ucházet o další triumf do své sbírky mistrovských titulů, ovšem ostatní mančafty s jedinou výkonnou paní nebo slečnou a děravými kapsami by se k soutěži odhodlávaly těžko. Nebo že se samy paní a slečny vyhecovaly a přišly se sponzorem soutěže, podobně jako se ve Znojmě a pak na Olympiádě objevily ve slušivých modrobílých stejnokrojích?

Zatím to spíše vypadá, že české špičky zůstanou u dámské bundesligy (ta se hraje už 15 let dokonce na 6 šachovnicích!), na ligu do Ruska asi nikdo jezdit nebude. V každém případě budiž dopis Pavla Chrze nejen výzvou pro šachistky k odpovědím, ale i pro nás všechny k zamyšlení, co by se dalo pro naše paní a slečny užitečného podniknout. Podobné záběry ze šachových soutěží (tento je z Duras Open v Brně) by pak nemusely být jen bílou vránou.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal Miroslav Hurta dne 08.08.2006 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009