Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Boskovice nikdy více! Uvidíme za rok...

Hluboká deprese ze ztráty pracně zapsaných a krátce poté popeláři vyvezených partií sehraných na sobotním poháru v Bystrci prohloubená napětím z návštěvy u zubaře doprovázené jako naschvál deprimujícími dotazy okolojdoucích na cestu k brněnskému vězení zadupala v našem zpravodaji Janu Kalendovském všechnu životní sílu a otevřela stavidla neduhům seniorského těla i bolestem duše a vůbec všem problémům tohoto absurdního světa...

To se holt tvůrčím lidem stává - třeba takový Jiří Antonín Benda, světoznámý český muzikant 18. věku, o němž sám božský Mozart kdysi napsal, "Vskutku mne ještě nikdy nic tak nezaujalo... miluji jeho díla tak, že je vozím neustále s sebou", zanechal následovníkům na jedné z posledních stran svého deníku tuto překvapivou větu: "Každá nepatrná luční květina skýtá více potěšení než celá hudba..."

Ačkoliv popichování v diskusním fóru o bufetových úplatcích se ukázalo jako silně přehnané, ("V Boskovicích ráno jeden turek, v poledne klobása - toť veškeré moje pití a jídlo tamtéž..."), přece jen pomohlo nabudit fejetonistu k sepsání obvyklé turnajové glosy s maličkou historickou reminiscencí. Nakonec, jak přiznávají mnozí, kteří rádi a hodně píší, skládají lopotně slovíčka do vět nejen pro radost čtenářů, ale aby se sami "vypsali" z tíhy, nicoty, či přímo z deprese. Reportáž jako droga!

Výsledek této psychoterapie najdete v příloze. Ověřit si, že text není žádnou halucinací, ale věrným popisem skutečnosti, můžete srovnáním s pěkným článkem pořadatele obsahujícím i přehledy výsledků podle kategorií.

Nový krajský bleskový přeborník Milan Kratochvíl a IM Jan Bernášek; další fotografie najdete ve fotogalerii Lokomotivy Brno

Přes depresivní začátek je konec zprávy optimistický - nadpis Boskovice nikdy více by se mohl přetransformovat na závěrečnou výzvu osvědčeným pořadatelům: Boskovice, akcí více!

Ovšem nepřechvalme pořadatele. Depkou stižený fejetonista na ně vyzvonil, že by jim neškodilo přijít příští sobotu odpoledne na rozhodcovské školení v programu Swiss-Manager. Dokonce to málem vedlo ke střetu po hlasitém vyslovení genderově nekorektního slova "baba". Mezinárodně zkušený lektor by jim na školení určitě poradil s vyřazením přihlášeného ale nezaprezentovaného hráče i s kompromitujícím výrazem baba, který "byl jistě pronesen ve Slovenštině" a tak měl nikoliv hanlivý, ale naopak obdivný, ba přímo rajcovní význam.

Přečtěte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 14.09.2011 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009