Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Sbohem třinecká růže

Někdejší růže je tu už jen co jméno,
jen pouhá jména držíme v své moci
Třiadvacetiletá naděje českého šachu Soňa Pertlová z Třince je tu už jen co jméno zůstávající v srdcích přátel navždy.

Příroda občas nešetří - nadělí někomu sportovního ducha i všestrannou inteligenci, atraktivní vzhled i přirozený šarm. Oč víc naděluje, o to rychleji někdy bere. Výborná atletka, skvělá šachistka a usměvavá ozdoba všech turnajů od svých začátků mezi žáčky až po mistrovství republiky a reprezentační akce žen se objevila v Brně na mistrovském turnaji Durasu v létě 2009 s nečekanou vizáží naznačující prohranou studentskou sázku nebo...

Nikdo nechtěl věřit v nic vážnějšího, raději se ani neptal a o to více se těšil z bojovných partií, dalších turnajových úspěchů i populárního blogu na stránkách Pražské šachové společnosti. Tam se také dovíme celou krutou pravdu od Davida Navary.

"Lidé se pořád za něčím honí ... odkládají záležitosti, které by jim i jejím protějškům udělaly radost ... jednou však může nastat okamžik, kdy všechny ty naplánované věci, na něž se těšili, již nemůžou splnit. Pak si teprve uvědomí, jak pošetilá je honba za prací, penězi, mocí apod. a jak vzácný je čas. Lítost a peníze jim však již mnohdy nepomůže a zbývá poslední, avšak důležité – bojovat. Dobrý bojovník může zvrátit celou situaci, jen se člověk nesmí vzdát."

Tento úryvek z posledního pozdravu čtenářům o Vánocích 2010 vystihuje kombinaci vlídnosti a soutěživosti v povaze Soni Pertlové, o níž jeji sestra Adriana píše, "Pokud bych měla krátce shrnout její život, pak by nesl název Život bojovníka. Už v dětství se ráda prala o hračky, poté vítězila na atletických soutěžích, v dospívání porážela své šachové soupeře a v posledních letech statečně a srdnatě bojovala o to nejcennější - svůj život. Pro tento osudový boj už jí však včera síly nestačily... V našich vzpomínkách ale navždy zůstane jako ta nejstatečnější."

"I krátký čas života je dostatečně dlouhý k dobrému a čestnému životu"
Seneca

Poslední rozloučení se bude konat v sobotu 14. května 2011 ve 14 hodin v Obřadní síni v Třinci, parte nejdete v příloze.

Sbohem třinecká růže
snad vždy pokveteš v našich srdcích

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 09.05.2011 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009