Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

2. liga E + D - do I. ligy Slavia Kroměříž a Polabiny B

"Co dobře začne, špatně skončí, co špatně začne, skončí ještě hůř " Klasický Murphyho zákon tentokrát ve II lize E nefungoval - přes porážku hned v úvodním kole s papírově nejslabším a nakonec také posledním týmem tabulky Sokolem Postoupky se do první ligy vrací Slavia Kroměříž po přesvědčivé výhře na půdě SPgŠ Znojmo 6 : 2.

Kroměřížští měli kromě jediné 6. šachovnice více Elo bodů a také většinou více zkušeností než mladý celek Znojma. Přesto se mohou domácí za sezónou ohlédnou s hrdostí - byli skutečnou štikou soutěže. Hned 4 hráči dosáhli skvělého výsledku Jan Dočekal, Lubomír Riška a Dominik Parák uhráli 7,5 bodu, Lubomír Michalčák 7. Všichni měli 100% docházku - o takových hráčích řada kapitánů jen sní.

Slavia Kroměříž se po nejistém začátku rozjela a prvoligové zkušenosti uplatnila hlavně v zápasech s přímými konkurenty - kromě Znojma porazila i Zlín C a Staré Město B, remízovala s Hustopečemi a Starým Městem C. Údernou sílu měl vítěz soutěže hlavně na prvních 3 deskách - IM Alois Lanč získal 6,5/9, FM Josef Mudrák 8,5/10 a FM Vladimír Karlík 7/11. Výborně je doplnil mladý Martin Stachoň - 8/10.

Na druhé místo se vítězstvím 6 : 2 nad Postoupkami dostal ŠK Zlín C. Jeho tradiční expresní reportáž je tentokrát velestručná, možná ani nebylo o čem psát, jak to bylo jasné. Oba týmy byly letos nováčky a oba zaslouží pochvalu - Zlín za umístění, Postoupky za bojovnost a urputnost, s níž bojovaly proti neodvratitelnému osudu a propastnému ratingovému rozdílu oproti ostatním týmům. Ovšem mezi námi, který klub si může dovolit postavit do ligy jen své vlastní hráče, kteří většinou ještě před pár lety hájili jeho barvy v žákovských a dorosteneckých soutěžích... Za to zaslouží Postoupky uznání, i když nakonec skončily přece jenom poslední.

Druhé sestupové místo už měl po řadě úspěšných ligových sezón předplaceno tým ŠK Holešov. S Boršicemi tak mohl hrát v klidu, bez nervozity, v pohodě, remízově... Výsledek 4 : 4 při 8 remízách už měli Boršičtí natrénován z posledního kola krajského přeboru, kde hráli (a soutěž vyhráli) ve velmi podobném složení pod hlavičkou Boršice B...

Zato o třetí sestupové místo byla svedena nevídaná bitva mezi Veselím nad Moravou a Prostějovem. Obě strany vrhly do zápasu to nejlepší, co na soupiskách mají, většina dvojic byla výkonnostně zcela vyrovnaná, ale vyhrát mohl jen jeden (remíza by byla výhrou pro Veselí, které mělo lepší skóre). Díky výhrám Jakuba Uřičáře, Petra Vičara a Dušana Sochny Veselští přehráli Prostějov 4,5 : 3,5 a na rozdíl od svého soupeře potvrdili ligovou účast i pro příští sezónu.

Pro jižní Moravu je tento výsledek skvělou zprávou, protože letos nepadá z II. ligy jediný jihomoravský tým. Po záplavě sestupujících v posledních letech si mohou účastníci nižších soutěží s úlevou oddychnout - doufejme, že nikoliv pouze na rok...

ŠK HPM TEC Hustopeče minulé utkání vypustil, ale v posledním utkání se doma na Staré Město B opět vytáhl sestavou i výkonem. Na první desce korunoval úspěšnou sezónu Lukáš Kuchynka (6/7 na 1. a 2. desce) výhrou nad Petrem Bažantem juniorem a celkové vítězství 5 : 3 vyneslo Hustopečím krásné 4. místo. Podobně jako ve Znojmě si však mohou oprávněně povzdechnout, že postup byl letos skutečně nadosah.

Po výborných výkonech C družstva Starého Města v minulých letech se mu konečně splnilo tajné přání - díky vítězství nad Adamovem 6 : 2, který už měl přece jen nižší motivaci po záchraně v minulém kole, předstihlo své B družstvo a umístilo se na skvělém 5. místě.

Ve II. lize D byl postupový boj vyrovnanější než v Éčku - ve velké bitvě Třebíče s Polabinami, o níž si můžete jako o "trestuhodně promrhané třebíčské šanci" přečíst zde, zvítězili hosté (a papíroví favorité) 4,5 : 3,5. Do I. ligy postupuje záloha "dvojek" z Pardubic - 2222 ŠK Polabiny B.

Zkázu Třebíče z rukou Pardubic dokončil AKIS Pardubice vítězstvím nad Caissou Třebíč B 4,5 : 3,5, čímž ji odsoudil k sestupu do KP. Jak si však můžeme všimnout v sestavě a výsledcích třebíčského týmu, hosté byli s porážkou a sestupem celkem srozumněni. Aby ne, z kraje jim postoupilo C družstvo a tak se vlastně nic nemění.

Teoretickou šanci na záchranu měl i další tým z Vysočiny Sokol Bedřichov. V Chrudimi bojoval, ale na loni prvoligový a letos třetí tým nestačil: ŠK Chrudim - Sokol Bedřichov 5,5 : 2,5.

Lehce kuriózní výsledek se zrodil v Brně. Duras B přehrál poslední Jiskru Litomyšl 6,5 : 1,5. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se domácí nesešli nekompletní jen v sedmi. Ale jak je vidět, víc hráčů ani nepotřebovali...

Ve druhém brněnském utkání porazila Lokomotiva Brno Sokol Zaječice 5,5 : 2,5. Brněnské týmy obsadily pěknou 4. a 5. příčku, ale oba určitě mají na to, by hrály ještě výše.

V posledním utkání se úspěšný nováček Jiskra Ústí nad Orlicí rozešel s Vysokým Mýtem, které se muselo obejít bez rodinky Sabolovic trávící víkend ve Znojmě, po boji 4 : 4. Ústí bylo natěšené na vítězství, ale...

V příloze najdete zpravodaj skupiny E. K oběma soutěžím se ještě vrátíme po vydání závěrečných zpráv a samozřejmě budeme doplňovat odkazy na klubové reportáže.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 10.04.2011 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
01.05.2011 2. liga E + D - závěrečná zpráva a pár čísel pro každého ke stažení
10.04.2011 2. liga E + D - do I. ligy Slavia Kroměříž a Polabiny B ke stažení
27.03.2011 2. liga E + D - v Éčku sestupují Holešov, Postoupky a Prostějov nebo Veselí ke stažení
06.03.2011 2. liga E + D - v obou skupinách souboj prvního s druhým v posledním kole ke stažení
20.02.2011 2. liga E + D - dole přituhuje ke stažení
06.02.2011 2. liga E + D - favorité opět v čele ke stažení
23.01.2011 2. liga E + D - popravy favoritů ke stažení
09.01.2011 2. liga E - souboj vedoucích celků bez vítěze, do čela Hustopeče ke stažení
05.12.2010 2. liga E - SPgŠ Znojmo půlmistrem ke stažení
21.11.2010 2. liga E - remíza vedoucích týmů ke stažení
09.11.2010 Bleskoví pásci v listopadu ke stažení
07.11.2010 2. liga E - kanonáda v Postoupkách a Starém Městě ke stažení
17.10.2010 2. liga E - úvodní šok v kroměřížském derby ke stažení
16.10.2010 II. liga za dveřmi, kolik našich týmů na odchodu? ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009