Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

2. liga E + D - v obou skupinách souboj prvního s druhým v posledním kole

Výjimečný kousek nám letos předvedl los druholigových skupin E a D. V obou se o vítězi rozhodne v přímém duelu vedoucích týmů v posledním kole! Ve skupině E si to rozdají ve Znojmě domácí SPgŠ a loni prvoligová Slavia Kroměříž.

Do bojů už nezasáhnou Hustopeče. Ty dnes pro kolizi s extraligou opět postrádali Jána Plachetku i Lukáše Kuchynku, ale na rozdíl od minulých kol jim tentokrát selhaly jinak dobře bodující zadní šachovnice. Že by je sklátil letošní na jižní Moravě mimořádně vydařený fašank? Dnes Hustopeče dostaly vzadu od Adamova 0 : 3 a celkově prohrály 3 : 5. Přišly tak o poslední postupové šance, zatímco druholigové akcie donedávna posledního Adamova prudce stouply. V posledních dvou kolech hraje s Holešovem a Starým Městem C a tak je záchrana zcela reálná.

Slavia Kroměříž dnes v plné síle vyhrála bez jediné prohrané partie v Holešově 5,5 : 2,5. To SPgŠ Znojmo vyrazilo bojovat o první ligu velmi nestandardně - do Starého Města C se dostavilo jen o sedmi hráčích. Ovšem byli to ti nejlepší, které Znojmo má, a když jeho skvěle bojující lídr Honza Dočmen Dočekal porazil černými Feru Vránu, odvezli si hosté z duelu bez jediné remízy vítězství 5 : 3. Jak lze během okamžiku přejít z obrany do smrtelného protiútoku se podívejte zde, kromě partie Vrána - Dočekal tam samozřejmě najdete i všechny ostatní.

Velký boj s překvapivým koncem se odehrál ve Zlíně. Domácí ŠK Zlín C nebyl favorit nejen podle písmenka za názvem klubu, ale ani podle sestavy k utkání, přesto díky nekompromisnímu Michalu Krčálovi, který na první desce přehrál Petra Bažanta juniora, zdolal svého tradičního rivala Staré Město B 4½ : 3½. Tradičně expresní reportáž (tedy prozatím její zárodek) čtěte na zlínském webu. Stručný pohled Staroměstských vyjadřující jejich pocity už nadpisem, "Udržení, nic víc...", si přečtěte zde. V pozadí fotografií probleskne i duel Zlína A s dnes už prakticky extraligovým mistrem z Nového Boru, který se hrál ve stejné místnosti.

Famózně se na jaře rozjel Prostějov. V posledních 4 utkáních nahrál 10 bodů a dnes udělal rozhodný krok k záchraně vysokou výhrou nad Postoupkami 6 : 2.

Zatímco v Prostějově se podobný výsledek trochu čekal, zcela nečekané je stejné skóre 6 : 2 z Veselí nad Moravou v souboji s Boršicemi. Ve velmi prestižním duelu na 1. desce porazil Jakub Uřičář Václava Fialu a ani jinde boršičtí s výjimkou výhry Luďka Volčíka nedokázali domácím vzdorovat. Stručnou zprávu o výletu Boršických do "nedalekého městečka Veselí" čtěte zde. Boj o záchranu bude pro oba týmy perný. Boršice přivítají v příštím kole Hustopeče, Veselí jede do Starého Města B. Zpravodaj soutěže najdete v příloze.

Ve II. lize D se nic nemění na začátku ani na konci - oba vedoucí týmy Polabiny B a Třebíč A vyhrály a 5 posledních týmů shodně prohrálo s vysoce favorizovanými a elově mnohem bohatšími soupeři.

Jediný zápas, kde se sešly dva týmy z první poloviny tabulky, byl duel Duras Brno B - ŠK Vysoké Mýto. Hosté z "Mejta" drželi s favorizovanými domácími krok, ale bohužel se nezadařilo rodince Sabolovic. Marian prohrál s Vladimírem Ševčíkem, členem někdejšího extraligového mistra z konce 80. let University Brno a Kristýna s místním webmasterem Šimonem Macharáčkem, který si extraligu vyzkoušel loni (byť jen v závěrečném dvojkole, ovšem větu "Hrál jsem extraligu za Duras..." ocení potomci i po desetiletích ). Celkově tedy Duras B - Vysoké Mýto 5 : 3. Na příští kolo se asi oba soupeři moc netěší - Duras jede do Polabin, Mýto hraje doma s Třebíčí A.

Polabiny B ani těžké derby na půdě AKISu Pardubice nevyburcovalo k postavení více než obvyklých 3 hráčů základní sestavy, ale i to jim stačilo na vítězství 5 : 3. O "klidném vítězství" čtěte zde. Poražený AKIS zůstal těsně nad sestupovou propastí, ale má vše ve svých rukou. Příště hraje s poslední Litomyšlí a v závěru s Třebíčí B.

Konkurenční Caissa Třebíč A měla snadnější úlohu doma s nováčkem z Ústí nad Orlicí, kterého přehrála 6 : 2. Hosté po "přepáleném startu" už 5 kol nevyhráli, ale pokud se jim to podaří příště s Bedřichovem, měli by ligu udržet. Jak byli Třebíčskými zkonzumováni i s oblohou, si přečtěte zde. Pokud chcete vědět, kde se ta obloha v hrací místnosti vzala, přečtěte si fotoreportáž Neklana Vyskočila, kde vám to ještě před popisem vlastních ligových bojů podrobně vysvětlí , "Průběh turnaje jsem až tolik nesledoval, protože pořád bylo s kým povídat nebo co jíst a pít..."

To role Bedřichova je mnohem těžší. Dnes prohrál v Zaječicích 5 : 3 a i kdyby Ústí příště porazil, v posledním kole jej čeká Chrudim a tak si tento mladý celek z Vysočiny dá nejspíše roční ligovou pauzu.

Podobně se smráká i nad Caissou Třebíč B. Té v Chrudimi sebrali body nejen domácí za prohru 5 : 3, ale i policie za rychlý průjezd Novou Vsí u Nasavrk, což je, pokud tudy jezdíte, shluk asi 20 domů mezi lesy... Přečtěte si zde. V posledních dvou kolech čekají Třebíč B Lokomotiva Brno a AKIS Pardubice. Tito soupeři nějaký závratný bodový zisk neslibují, přitom by jich Třebíčtí potřebovali k záchraně nejméně 4, ale spíše všech 6.

Lokomotiva Brno si dnes s chutí zastřílela do branky poslední Jiskry Litomyšl. Hostujícího lídra sice ranní polibek od půvabné Lucie Bartošové vyburcoval k výhře nad Andrejem Seitlerem, ale jinak už si hosté s výjimkou jediné remízy ani neškrtli: Lokomotiva Brno - Jiskra Litomyšl 6,5 : 1,5. Úspěšný návrat za šachovnice po narození budoucí, dosud ještě jen několikaměsíční velmistryňky Valentýnky, zaznamenala WIM Petra Sochorová - Blažková. Ráno maminka nakojila, jak je dnes moderní, dcerku přímo v ústraní hrací místnosti, předala ji tatínkovi a s chutí se pustila do rozebírání bílé pevnosti své soupeřky. Tak ať se oběma holkám daří!

Výsledky hledejte na stránce soutěže.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 06.03.2011 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
01.05.2011 2. liga E + D - závěrečná zpráva a pár čísel pro každého ke stažení
10.04.2011 2. liga E + D - do I. ligy Slavia Kroměříž a Polabiny B ke stažení
27.03.2011 2. liga E + D - v Éčku sestupují Holešov, Postoupky a Prostějov nebo Veselí ke stažení
06.03.2011 2. liga E + D - v obou skupinách souboj prvního s druhým v posledním kole ke stažení
20.02.2011 2. liga E + D - dole přituhuje ke stažení
06.02.2011 2. liga E + D - favorité opět v čele ke stažení
23.01.2011 2. liga E + D - popravy favoritů ke stažení
09.01.2011 2. liga E - souboj vedoucích celků bez vítěze, do čela Hustopeče ke stažení
05.12.2010 2. liga E - SPgŠ Znojmo půlmistrem ke stažení
21.11.2010 2. liga E - remíza vedoucích týmů ke stažení
09.11.2010 Bleskoví pásci v listopadu ke stažení
07.11.2010 2. liga E - kanonáda v Postoupkách a Starém Městě ke stažení
17.10.2010 2. liga E - úvodní šok v kroměřížském derby ke stažení
16.10.2010 II. liga za dveřmi, kolik našich týmů na odchodu? ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009