Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

2. liga E + D - favorité opět v čele

Měl-li článek z 6. kola II. ligy název "Popravy favoritů", tak po dnešním sedmém kole došlo k jejich plné rehabilitaci - v obou skupinách vede nasazený tým No 1 před nasazenou dvojkou.

Ve skupině E se šlágr kola hrál v Hustopečích a domácí proti vedoucímu SPgŠ Znojmo jako už několikrát v minulosti předvedli dokonalý obrat z otloukánka (v minulém kole ve Starém Městě C 2 : 6) v nemilosrdného řezníka. Úderné duo GM Ján Plachetka + FM Lukáš Kuchynka udalo tón (2 : 0 nad Janem Dočekalem a Tomášem Fojtíkem) a zbylí "amatéři" bez titulu přiložili na celkových těžko uvěřitelných 6,5 : 1,5. Znojmo spadlo z 1. místa až na páté, Hustopeče poskočily na druhou příčku, ale při vyrovnanosti této skupiny je vše ještě otevřené.

Do čela se poprvé vyhoupl hlavní favorit, loni prvoligová Slavia Kroměříž. Kroměřížští těží z neomylnosti svého lídra IM Aloise Lanče (4,5/5), ale jinak se výrazná elová převaha nad nováčkem z Veselí nad Moravou příliš neprojevila (a to ještě jediný domácí hráč s vyšším ratingem prohrál). Celkově Veselí - Kroměříž 3,5 : 4,5.

V kontaktu s čelem se drží ještě silné týmy Starého Města B a Zlína C. Oba vyhrály doma 5 : 3 - Staré Město s Postoupkami a Zlín s Adamovem. Reportáž ze Zlína zde, pozoruhodností zápasu bylo 5 výher černými z celkem 6 rezultativních partií. Zprávu z Postoupek najdete zde.

Adamov tak začíná nebezpečně ztrácet, protože donedávna beznadějně poslední Prostějov, jak je v posledních letech jeho zvykem, vstal po Vánocích z mrtvých a vyhrál tentokrát nad Boršicemi 5 : 3. "Jelikož jsme Prostějov považovali za slabé družstvo..." - o pozdní lítosti čtěte na webu Boršic.

V posledním utkání navázalo Staré Město C na svůj poslední výkon proti Hustopečím a v přesně stejné sestavě (vítězná sestava se přece nemění) vyhrálo v Holešově 4,5 : 3,5. Staroměstští už mají 12 bodů a jako obyčejně stíhají své B družstvo. Na reportáž Petra Bažanta o obou staroměstských zápasech včetně pohledu na úspěšný výsledek jeho vlastní partie, nikoliv ovšem šachové , se podívejte zde.

Už v příštím kole mají určitou šanci dotáhnout se ještě blíže. Hrají v Postoupkách, kdežto do Starého Města B zajíždí živou vodou pokropený Prostějov. Utkáním kola však bude další souboj o vedení v tabulce Slavia Kroměříž - HPM TEC Hustopeče. Vedoucí 2. ligy E je na horách, tak se místo obvyklého zpravodaje budeme muse spokojit s mrknutím na stránku soutěže.

Kosa na kámen padla i ve skupině D. Caissa Třebíč, která se bez vlastního přičinění octla v minulém kole v čele, už je opět na "svém" druhém místě horším skóre za Polabinami B. Na Durasu totiž nedokázala pohnat proti vlastním svého prominentního hosta IM Neklana Vyskočila a bez něj nechala oba body v Brně po těsné prohře 4,5 : 3,5. "Nevadí, stejně rozhodne až zápas s Polabinami v posledním kole", říkají si jistě Třebíčtí, maji pravdu, ale bodů je škoda. Duras se vyhoupl na slušivé 3. místo. Reportáž jednoho z diváků Neklana Vyskočila čtěte zde.

V Polabinách se zřejmě o sestavě k utkání losuje, příprava soupeřů je prakticky nemožná. Tentokrát nastoupily s prvním i posledním hráčem své soupisky a loni prvoligovou Chrudim převálcovaly 6,5 : 1,5.

Na opačném konci tabulky si upevňuje postavení Jiskra Litomyšl. Tentokrát prohrála v Zaječicích 5 : 3.

O patro výše sídlí Caissa Třebíč B a Sokol Bedřichov. Oba týmy se rozešly nerozhodně 4 : 4, což asi neudělalo radost žádnému z nich. Fotoreportáž zde.

Po úvodních nezdarech se rozjíždí silný tým AKIS Pardubice a není vyloučeno, že z pásma sestupu míří natrvalo. Dnes Pardubičtí přehráli Ústí nad Orlicí 5,5 : 2,5. Reportáž hostí s příznačným názvem "Obleva? Ne, přituhuje" si můžete přečíst zde.

V utkání dvou týmů silného středu se podělili o body hráči Lokomotivy Brno a Vysokého Mýta 4 : 4.

Po příštím kole by se tabulka moc měnit neměla, většina utkání má jasného favorita. Podrobnosti na stránce soutěže. Klubové reportáže budeme průběžně doplňovat.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 06.02.2011 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
01.05.2011 2. liga E + D - závěrečná zpráva a pár čísel pro každého ke stažení
10.04.2011 2. liga E + D - do I. ligy Slavia Kroměříž a Polabiny B ke stažení
27.03.2011 2. liga E + D - v Éčku sestupují Holešov, Postoupky a Prostějov nebo Veselí ke stažení
06.03.2011 2. liga E + D - v obou skupinách souboj prvního s druhým v posledním kole ke stažení
20.02.2011 2. liga E + D - dole přituhuje ke stažení
06.02.2011 2. liga E + D - favorité opět v čele ke stažení
23.01.2011 2. liga E + D - popravy favoritů ke stažení
09.01.2011 2. liga E - souboj vedoucích celků bez vítěze, do čela Hustopeče ke stažení
05.12.2010 2. liga E - SPgŠ Znojmo půlmistrem ke stažení
21.11.2010 2. liga E - remíza vedoucích týmů ke stažení
09.11.2010 Bleskoví pásci v listopadu ke stažení
07.11.2010 2. liga E - kanonáda v Postoupkách a Starém Městě ke stažení
17.10.2010 2. liga E - úvodní šok v kroměřížském derby ke stažení
16.10.2010 II. liga za dveřmi, kolik našich týmů na odchodu? ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009