Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Prosinec U Pásků a souboj Lokomotivy s Tetčicemi

Jó ta krize... Bleskové souboje U Pásků už nejsou co bývaly a lidé omezili i hospodské návštěvy s analýzami partií ze soutěží družstev - alespoň tak to vidí náš zpravodaj Jan Kalendovský v přiloženém reportu z inspekční cesty po těchto zařízeních minulou sobotu a neděli.

V případě nekonečného bleskového seriálu hraného každou první sobotu v měsíci je to jasné - lokomotivní klubovna s dlouhými řadami stolů přece jen těžko konkuruje útulnému prostředí malé hospůdky.

Spiritus agens těchto blicáčků Jan Kalendovský dokonce přesunul nejbližší termín připadající na lednové Kalendy (kdy budou v lednu Kalendy zjistíte např. zde) na přece jen přijatelnější sobotu 8. ledna a nahlas zvažuje, zda seriál neukončit, pokud se opět sejde méně než tucet účastníků a vážený turnaj by se tak měl přeměnit v tuctový blicák pro několik štamgastů.

Druhou polovinu příložené zprávy zabírá reportáž z nedělního mače Lokomotivy Brno E proti Tetčicím, kde proti sobě zasedli samí dobří známí a dokonce často spoluhráči v jiných týmech. Ze záplavy diagramů vyberme jeden moc pěkný závěr z partie Doškař - Přibyl jun. Kdo by to byl řekl, že bílý král se ve svém vlastním domečku dostane do takové šlamastyky.

47. Jd7??  Sf1! - mat je neodvratný...

Další partie a zajímavosti si už raději najděte sami v příloze.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 06.12.2010 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009