Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

2. liga E - SPgŠ Znojmo půlmistrem

"Zákaz" ligového hraní na Zlatou neděli způsobil, že už na Mikuláše po pouhých 4 kolech známe letošniho půlmistra - SPgŠ Znojmo si může svou pozici v čele soutěže vychutnávat déle než měsíc až do devátého ledna.

Znojmo ke své premiantské pozici přišlo celkem snadno - hosté z Prostějova dorazili v ještě děravější sestavě než obvykle a po výsledku 5 : 3 pro domácí si "upevnili" postavení na konci tabulky, kde zatím figurují bez jediného zápasového bodu.

Jen o půlku skóre za Znojmem je ŠK Zlín C, který potvrzuje, že změna písmenka oproti loňsku (z B na C) má jen malý vliv na sestavy a prakticky žádný na výsledky. Loni byl Zlín (tehdy B) po podzimu také druhý a nakonec postoupil do I. ligy. Dnes Zlínští vyhráli v prestižním a těžko v nějaké druholigové skupině opakovatelném souboji céček s C družstvem Starého Města 4,5 : 3,5. Výhru zařídil za vyrovnaného stavu v poslední době velmi úspěšný Petr Koutný výhrou černými na 1. desce s Ferou Vránou. Blíže na stránkách ŠK Zlín. Ověřit si správnost zlínských komentářů můžete na stránce s partiemi on-line.

Loňský půlmistr Staré Město B přišel o opakování tohoto úspěchu porážkou v Kroměříži 4,5 : 3,5. Slavia Kroměříž jako hlavní favorit může porazit kohokoliv z konkurentů, ale bude-li rozdávat jako dosud body týmům z druhé poloviny soutěže, s návratem do I. ligy to nemusí být nijak slavné. Po podzimu jsou Kroměřížští pátí, Staré Město B je čtvrté. Článek o tomto klíčovém zápase najdete zde.

Třetí místo patří dalšímu velkému favoritu Hustopečím. Ty vyrazily do Postoupek bez (vel)mistrovského dua Ján Plachetka + Lukáš Kuchynka a tak jim nadšení domácí "amatéři" mohli být vyrovnaným soupeřem - Sokol Postoupky - ŠK HPM TEC Hustopeče 3 : 5. Reportáž zde.

Poslední místo první poloviny tabulky (tj. 6. příčku) drží ŠK Holešov po těsném vítězství nad Veselím nad Moravou 4,5 : 3,5. Domácí hrající letos bez obvyklých úderníků na čelných šachovnicích prohráli "nahoře" 1,5 : 2,5, ale na posledních 4 deskách proměnili malou ratingovou převahu ve výhru 3 : 1.

V posledním dnešním zápase prohrál Spartak Adamov s SK Boršice 3 : 5. Hosté přijeli opět bez dvou slovenských mládežnických reprezentantů, ale na výhry Fialy, Volčíka, Havránka a Křížka dokázali domácí kontrovat jen Sekaninou a Masákem. Článek o zápase v Adamově začínající od Adama, totiž od hospody, "Vyrazili jsme v 8 hodin ráno od hospody..." si můžete přečíst zde.

1., 3., 8. a 10. místo jihomoravských týmů je nadějnější než v minulých letech, ale boj Znojma a Hustopečí o čelo i Veselí a Adamova o záchranu bude ještě krušný. Tahákem prvního jarního kola bude souboj vedoucích týmů Zlína se Znojmem. V případě plichty by se nejspíš radoval třetí vzadu - Hustopeče by si měly doma poradit s Holešovem. Zpravodaj ze soutěže najdete v příloze a hlavní je, že v něm přes mrazivou a sněhovou nadílku nikdo nehlásí újmu na zdraví nebo majetku, jako v minulém kole (kolize znojemského automobilu při výjezdu z Brna).

A jakpak to vypadá v sousední 2. lize D? Po dvou předchozích kolech plných rekordních výsledků jsme se tentokrát žádné mikulášské nadílky nedočkali. Vedoucí Polabiny B nastoupily jako vždy s Céčkem (pouze 2 hráči základní sestavy B družstva), ale tentokrát málem narazila kosa na kámen. Ačkoliv Elová převaha domácích Polabin se na každé šachovnici počítala spíše ve stovkách než v desítkách bodů, po prohře čerstvého vítěze juniorského Polofinále Petra Čižinského se svým vrstevníkem Petrem Tázlarem a Jana Černého s Jakubem Šafaříkem dotáhli domácí zápas s poslední Litomyšlí jen k nejhubenějšímu vítězství 4,5 : 3,5.

Přesto zůstanou Polabiny přes Vánoce a Nový rok v čele soutěže. O bod skóre před Caissou Třebíč A, která přehrála Chrudim 5 : 3. Připomeňme, že tito hlavní konkurenti se utkají až v posledním 11. kole. Podrobnou reportáž s fotkami i diagramy najdete zde.

Kromě Litomyšli se dnes dařilo i dalším méně ratingovaným týmům. Mládežníci ze Sokola Bedřichov vyhráli svůj první letošní zápas nad družstvem AKIS Pardubice 4,5 : 3,5. Hosté z Pardubic hrají letos tragicky a přes výbornou soupisku i sestavy k zápasům mají na kontě 4 porážky.

Další nováček Jiskra Ústí nad Orlicí vyhrál dokonce už potřetí, tentokrát se Zaječicemi 5 : 3 a v imaginární tabulce srovnávající "papírové" a skutečné pořadí je suverénně nejlepší. Reportáž najdete zde a jednu ďábelskou partii se "soutěžní otázkou" zde.

V prestižním brněnském derby Duras B - Lokomotiva A vyhrál domácí Duras 5 : 3. Dokonce i Duras B je lepší než Loko A, hmmm...

V posledním utkání porazilo Vysoké Mýto Caissu Třebíč B 5 : 3. Fotoreportáž zde.

Bližší informace najdete na stránce soutěže.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 05.12.2010 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
01.05.2011 2. liga E + D - závěrečná zpráva a pár čísel pro každého ke stažení
10.04.2011 2. liga E + D - do I. ligy Slavia Kroměříž a Polabiny B ke stažení
27.03.2011 2. liga E + D - v Éčku sestupují Holešov, Postoupky a Prostějov nebo Veselí ke stažení
06.03.2011 2. liga E + D - v obou skupinách souboj prvního s druhým v posledním kole ke stažení
20.02.2011 2. liga E + D - dole přituhuje ke stažení
06.02.2011 2. liga E + D - favorité opět v čele ke stažení
23.01.2011 2. liga E + D - popravy favoritů ke stažení
09.01.2011 2. liga E - souboj vedoucích celků bez vítěze, do čela Hustopeče ke stažení
05.12.2010 2. liga E - SPgŠ Znojmo půlmistrem ke stažení
21.11.2010 2. liga E - remíza vedoucích týmů ke stažení
09.11.2010 Bleskoví pásci v listopadu ke stažení
07.11.2010 2. liga E - kanonáda v Postoupkách a Starém Městě ke stažení
17.10.2010 2. liga E - úvodní šok v kroměřížském derby ke stažení
16.10.2010 II. liga za dveřmi, kolik našich týmů na odchodu? ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009