Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Hektický týden a Brněnská ruleta

Uplynulý týden s volným dnem uprostřed se šachově vydařil. Náš stálý zpravodaj Jan Kalendovský byl aktérem hned tří akcí a čtvrtou sledoval alespoň jako divák - pojďme se s ním šachově projít z brněnské "Stavárny" s premiérovým turnajem akademiků přes Myslivnu s rovněž premiérovou Czech Tour a lokomotivní klubovnu s Třetí sobotou do Kuřimi k zápasu krajského přeboru družstev.

Na Přeboru brněnských universit se náš zpravodaj tváří spokojeně, aby ne, když se poprvé prošel místy, kde v padesátých letech vedl katedru elektroniky Vojenské technické akademie jeho strýc.

Nenápadně nám připomene, že loňský šedesátník Stanislav Věchet od 30. dubna letošního roku už není docentem, ale profesorem, a to určitě jedním z nejsilnějších v historii (z dalších šachistů s nejvyšším pedagogickým titulem připomeňme např. germanistu Jiřího Veselého nebo matematika Miroslava Katětova).

Open Brno našeho zpravodaje moc nezaujal, čerstvý lesní vzduch a pivo za 40 odvály rychle návštěvníky z Myslivny do nižších brněnských pater na Anenskou...

To o třetí sobotě se dočteme více. Pozoruhodná je zejména Brněnská ruleta, kterou mezi sebou sehráli Vojta Plát a Martin Červený. Oba měli stejný, nedostižně vysoký počet bodů (jedinou remízu ztratili ve vzájemném souboji v 5. kole) a tak shlédli milostivě na své soupeře, nabídli jim v posledním kole současně remis a odevzdali se do vůle osudu, přesněji do rukou svých předchozích soupeřů skládajících jejich buchholz.

Poslední část vyprávění je nejbohatší na partie a diagramy, protože kromě partií Lokomotivy E v Kuřimi C si můžeme prohlédnout i některé další od účastníků pozápasové sešlosti na Anenské.

Otevřte si přílohu.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 22.11.2010 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009