Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

1. liga východ - 2. kolo - V souboji těžkých vah vítězí Poruba, Duras zatím bez bodu

Druhým kolem pokračovala dnes 1. liga východ. Důležitým zápasem dvou postupových aspirantů byl již minule avizovaný souboj Karviné a Poruby, ostatní zápasy měly nabídnout vesměs vyrovnanou podívanou. Trochu smutně to vypadá na Durasu, kde zatím není na kontě žádný bod, o což se dnes postarala silná grygovská rezerva. Teprve další zápasy však ukážou, zda je Duras pro letošní ročník středovým týmem nebo se bude muset strachovat dokonce o záchranu.

Karviná nastoupila k důležitému zápasu oslabená o svého lídra IM Pavla Šimáčka, Poruba ze svého hostujícího kvarteta musela oželet start GM Roberta Cveka, který se teprve vracel z plovdivského Evropského poháru klubů. Nehráli však ani FM Josef Mudrák a Jiří Bolacký, což domácí stavělo přece jen do role mírného favorita. To ovšem často v tak vypjatých a důležitých zápasech nerozhoduje a tak tomu bylo i dnes. Slavoj Poruba v napínavém zápase nakonec Karvinou přetlačil a nejtěsnějším vítězstvím udělal důležitý postupový krok.

Mittal Ostrava po důležitém úvodním vítězství v Jihlavě nastoupil dnes v domácím prostředí. Jeho soupeřem byli hráči ze Starého Města, kteří v úvodním dějství podlehli silné Porubě, dnes si však mohli napravit reputaci. Domácím totiž chyběl IM Sergej Berezjuk, který je coby trenér nyní na MS mládeže v řeckém Chalkidiki a také Tomáš Pecha. Staroměstští se ovšem zase museli obejít bez lídra Pavla Zpěváka a tak byl do zbraně povolán nestor staroměstského šachu Antonín Vavruška. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodly černé figury, kdy domácí neudrželi 5. a 7. šachovnici a tak si hosté ze Slovácka odvážejí důležité tři body za výhru 3 : 5.

Jihlavský Gordic vážil po úvodní porážce od Mittalu Ostrava dalekou cestu na sever. Tam na něj už čekala Slavia Orlová, která prohrála v úvodu také, dokonce 7:1 v Grygově. Logicky se tak chtěla revanšovat a domácí prostředí mělo být proti Gordicu v tomto případě výhodou. Domácí nastoupili také kompletní, nuceně absentoval pouze nadějný polský mladík Marcin Krzyzanowski, který reprezentuje svou zemi na již zmíněném MS mládeže v Řecku. Jihlavští se ovšem museli obejít hned bez trojice GM Petr Hába, FM Josef Kratochvíl, Petr Bělohlávek, což činilo z domácích mírného favorita. Miska vah na jejich stranu se však výrazně převážila již na samém začátku, protože kvarteto Vlastimil Píza, Zdeněk Hába, Štěpán Seidl a FM Pavel Švanda přicestovalo na zápas se zpožděním 45 minut! Rozhoduje se však na 64 polích a věřte nevěřte, i přes tento handicap mrazivý závan z Vysočiny obrátil naruby všechny předpovědi a Jihlava veze domů senzační výhru 2,5 : 5,5! Kapitánu hostí Viktoru Žigovi se tak vyplatila sázka na zkušenost, která rozhodla zápas na šachovnicích 3, 4, 7 a 8.

Jediný jihomoravský zástupce, brněnský Duras, hrál doma proti Grygovu B. Tomu sice chyběli IM Richard Biolek st. a Jaroslav Bureš (MS mládeže), náhrada však byla v rovněž silné dvojici IM Radek Sluka a FM Josef Obšívač. Durasu chyběla opět dvojice Vymazal, FM Buchníček a tak v roli mírného favorita byli hosté. Ti tahali již od začátku za delší konec, když se po poměrně rychlé remíze na 1. šachovnici hroutila především špatně sehraná partie v zahájení Ondřeji Přidalovi s IM Radkem Slukou. Když si pak ve střední hře nepočínal nejpřesněji o pěšce silnější Vladimír Ševčík a nechal Petru Zatloukalovi ovládnout bílá pole, nebylo už kde brát. Neprosadil se totiž ani vysoký favorit Mirek Jurka proti Jakubu Fuksíkovi a tak čestný úspěch domácím poměrně šťastně zajistil v jezdcové koncovce Petr Mlýnek nad Jaroslavem Šobáněm. To už však nemohlo na výhře hostí nic změnit, Duras Brno - Grygov B tedy 2,5 : 5,5.

Rychnovská Panda přivítala Třinec B. Obě družstva nastoupila nekompletní a těžko říci, komu tato skutečnost svědčila víc. Domácí hráli opět bez své jedničky IM Jakuba Zeberského, ke kterému se přidal ještě Zbyněk Ringel. Třinečtí nastoupili bez polského dívčího dua Szczepkowska-Horowska, Toma, ze základní sestavy chyběli ještě nemocná Soňa Pertlová a Martin Frolík. Dramatický zápas, jehož reportáž si můžete prohlédnout z rychnovských stránek, skončil nakonec dělbou bodů, což kvitují zřejmě o něco více na severu Moravy.

Souboj na 1. šachovnici Siembab - Babula 1:0

Poslední duel patří dvojici extraligových rezerv Zlín B - Litovel B. Domácí družstvo hrálo podruhé za sebou doma a muselo se opět obejít bez IM Petera Michalíka, který v barvách rodné Prievidzi hrál na již zmiňovaném Evropském poháru klubů v Plovdivu, a také Vladimíra Paly. Hanáci opět vynechali všechny polské hosty (IM Luch, Stachowiak, Butkiewicz), které si zřejmě pragmaticky šetří na horší časy. Kromě mladých "těžkých" vah IM Jana Krejčího a IM Štěpána Žilky tak sestava doslova rotuje a šanci dostává větší množství hráčů z širokého 20-členného kádru. V tomto zápase se domácím podařilo první dvě šachovnice udržet a dále už dalo mládí zkušenosti nečekaně na frak. Výsledkem bylo jasné vítězství 6 : 2 a ostatní týmy si tak na tento mladý tým budou muset dát rozhodně pozor!

Nabízím tradičně pohled na výsledky z chess-results a také pořad 3. kola, které se ale hraje až za tři týdny, tedy 14. listopadu.

Litovel B - Karviná
Třinec B - Zlín B
Grygov B - Rychnov nad Kněžnou
Gordic - Duras
Staré Město - Orlová (předehrávka 4 : 4)
Slavoj Poruba - Mittal Ostrava


 

Soubor ke stažení: []

přidal Neklan Vyskočil dne 24.10.2010 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
03.04.2011 1. liga východ - Duras s vypětím všech sil uhájil 1. ligu, třetím sestupujícím Mittal Ostrava ke stažení
20.03.2011 1. liga východ - 10. kolo - Slavoj Poruba do Extraligy, sestupují Rychnov a Třinec B, vyvázne Duras? ke stažení
27.02.2011 1. liga východ - před rozhodující bitvou vítězí Poruba i Grygov, smutek v Brně, na konci tlačenice ke stažení
13.02.2011 1. liga východ - 8. kolo - Gordic senzačně vyloupil Grygov, Poruba do čela, Duras veze bod z Karviné ke stažení
30.01.2011 1. liga východ - 7. kolo - Grygov B již samostatně v čele, povstání ponížených odnesl i Duras ke stažení
16.01.2011 1. liga východ - 6. kolo - Grygov B s Porubou stále šlapou naplno, Duras poráží Mittal Ostrava ke stažení
12.12.2010 1. liga východ - 5. kolo - Grygov B a Slavoj Poruba stále neotřesitelní, na druhém konci tlačenice ke stažení
28.11.2010 1. liga východ - 4. kolo - Na čele i na chvostu beze změny, Duras remizoval se Starým Městem ke stažení
14.11.2010 1. liga východ - 3. kolo - Grygov B a Poruba stále stoprocentní, Duras konečně zabral ke stažení
24.10.2010 1. liga východ - 2. kolo - V souboji těžkých vah vítězí Poruba, Duras zatím bez bodu ke stažení
10.10.2010 1. liga východ - 1. kolo ke stažení
21.09.2010 1. liga východ 2010/2011 - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009