Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

II. liga za dveřmi, kolik našich týmů na odchodu?

Dlouhodobě tristní výsledky jihomoravských týmů ve II. lize způsobující laviny sestupujících z KP I musí přece jednou skončit - ale bude to už letos? To je otázka. Pojďme se podívat na druholigové soupisky skupin E a D a zahrát si na věštce.

II. liga E v posledních dvou letech odchodem extrémně silných záloh extraligových týmů Litovle, Grygova a Zlína do I. ligy a přesunem Lokomotivy Brno do vedlejšího Déčka zeslábla, ale přesto bude pro letošní jihomoravské kvarteto Hustopeče - SPgŠ Znojmo - Adamov - Veselí nad Moravou tvrdým oříškem.

Papírově nejlépe je na tom první jmenovaný tým z města dobrého vína. Úctyhodný průměr první osmičky 2236 společně s extraligovým tandemem GM Ján Plachetka + FM Lukáš Kuchynka na prvních dvou deskách řadí Hustopeče na druhé místo, těsně za propadlíka z I. ligy Slavii Kroměříž.

Rizikem Hustopečských je 5 písmenkových hráčů v základní sestavě, které zejména v případě kolizí s nejvyššími slovenskými soutěžemi (nakonec i s českou extraligou) budou náhradníci jen obtížně zaskakovat. Jednoznačným favoritem na návrat do I. ligy je tedy Slavia Kroměříž s kompaktním a tradičně (téměř) v základu nastupujícím kolektivem.

Hlavním soupeřem Kroměříži a Hustopečím by mělo být Staré Město B oslabené o loňského suveréna na 1. desce IM Zpěváka (7,5/11), ale téměř rovnocenně posílené Petrem Bažantem ml. Své slovo do soubojů o čelo by mohly říct i týmy SPgŠ Znojmo a SK Prostějov, které v minulých sezónách potkávalo poměrně hodně smůly, ale to nemůže trvat věčně.

Typickými týmy středu tabulky, pokud nebudou příliš experimentovat se sestavami, by se mohly stát SK Boršice, SK Zlín C a ŠK Staré Město C. Boršice vzaly do týmu kromě tradičního zkušeného hosta Milana Drtiny ještě další dva, tentokrát podstatně mladší Slováky a s 5 hráči pod 20 let v základní sestavě budou jedním z nejmladších druholigových týmů. Zlín C postavil vyrovnanou sestavu hrající stejnou soutěž už léta pod hlavičkou Zlína B. Staré Město C posílené FM Ferou Vránou podává už tradičně mnohem lepší výkony, než by odpovídalo papírovému nasazení.

Další 3 týmy budou myslet hlavně na to, kterou trojici nechají za sebou, aby je nepotkal pád o soutěž níž. Nejvíce zkušeností má MKS Holešov, který v minulosti dokázal zatápět i papírově mnohem silnějším týmům. Otázkou je, jak se vyrovná s nepřítomností "úderníků" na předních deskách (loni FM Mudrák 7/11, předtím i IM Zpěvák atd.).

Zhruba vyrovnané jsou týmy Adamova a Veselí, sympaticky čerpající z místních zdrojů (nebo nejbližšího okolí) a hrající v téměř stejných sestavách, v nichž loni zvítězili v KP I. Ovšem bude to krušný boj o každý bod.

Jako poslední jsme si nechali družstvo Sokola Postoupky, které zaslouží sympatie za sestavu vzešlou z mnohaleté a systematické práce s mládeží - první 3 borci ještě nemají 20 let a kromě čerstvého a nastávajícího čtyřicátníka na 8. a 9. desce jsou všichni ostatní v intervalu 16 - 28 let a všichni mají co do činění s nesčetnými mládežnickými soutěžemi v malých Postoupkách i v sousední Kroměříži. Sympatickému kolektivu budeme držet palce, ale zcela upřímně řečeno, spíše aby zažil alespoň jednou radost z vítězství, než že by měl mít reálnou šanci zasáhnout do bojů o záchranu.

Druholigová skupina D vypadá o poznání silněji než Éčko a má jasného favorita v Polabinách B vedených IM Martinem Petrem s excelentním průměrem 2321. Na prvních deskách je sice 5 písmenek, ale i náhradníci by mohli postavit slušný ligový tým.

Jen o něco méně (2296) má Caissa Třebíč A v čele s IM Vyskočilem a velmistryní Kulovanou. Los se opět ukázal jako dobrý režisér a naplánoval vzájemný duel obou favoritů až na poslední kolo 10. dubna. V minulosti bývaly handicapem silných družstev z Třebíče (silně) kombinované a nevypočitatelné sestavy, uvidíme letos.

Plná polovina týmů v papírovém pořadí Chrudim - AKIS Pardubice - Lokomotiva Brno - Vysoké Mýto - Duras Brno B - Třebíč B má kvalitní ligové soupisky se silnou náhradnickou lavičkou a měly by se pohybovat v klidném středu tabulky.

Hrát neustále na 100% budou muset Zaječice, Ústí nad Orlicí, Bedřichov a Litomyšl, každá zbytečná ztráta může být pro ně osudná.

Kromě už jmenovaných mezinárodních mistrů a jedné velmistryně uvidíme v soutěži ještě IM Mariana Kantoríka (Polabiny B), IM Josefa Augustina (Loko Brno) a IM Eduarda Prandstedttera (AKIS Pardubice).

A jak vypadají dvojice pro zítřejší 1. kolo?

2. liga E

 

Slavia Kroměříž 

- TJ Sokol Postoupky

TJ Spartak Adamov         

- SPgŠ+G Znojmo

SK Boršice          

- ŠK Staré Město C

ŠK Staré Město B              

- MKS Holešov

SK Prostějov       

- ŠK HPM TEC Hustopeče

ŠK Zlín C            

- TJ ŠK Veselí nad Moravou

 

 

2. liga D

 

ŠK Vysoké Mýto

- Sokol Bedřichov

2222 ŠK Polabiny B

- Jiskra Ústí nad Orlicí

Jiskra Litomyšl

- Caissa Třebíč A

Caissa Třebíč B

- ŠK Duras Brno B

Sokol Zaječice

- AKIS Pardubice

Chrudim

- Lokomotiva Brno

Úvodní zprávu skupiny E najdete v příloze, u skupiny D jde o více dokumentů, proto se na ně podívejte na webu soutěže.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 16.10.2010 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
01.05.2011 2. liga E + D - závěrečná zpráva a pár čísel pro každého ke stažení
10.04.2011 2. liga E + D - do I. ligy Slavia Kroměříž a Polabiny B ke stažení
27.03.2011 2. liga E + D - v Éčku sestupují Holešov, Postoupky a Prostějov nebo Veselí ke stažení
06.03.2011 2. liga E + D - v obou skupinách souboj prvního s druhým v posledním kole ke stažení
20.02.2011 2. liga E + D - dole přituhuje ke stažení
06.02.2011 2. liga E + D - favorité opět v čele ke stažení
23.01.2011 2. liga E + D - popravy favoritů ke stažení
09.01.2011 2. liga E - souboj vedoucích celků bez vítěze, do čela Hustopeče ke stažení
05.12.2010 2. liga E - SPgŠ Znojmo půlmistrem ke stažení
21.11.2010 2. liga E - remíza vedoucích týmů ke stažení
09.11.2010 Bleskoví pásci v listopadu ke stažení
07.11.2010 2. liga E - kanonáda v Postoupkách a Starém Městě ke stažení
17.10.2010 2. liga E - úvodní šok v kroměřížském derby ke stažení
16.10.2010 II. liga za dveřmi, kolik našich týmů na odchodu? ke stažení
vytvořeno název typ sekce
16.10.2010 II. liga za dveřmi, kolik našich týmů na odchodu? ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009