Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

1. liga východ - 1. kolo

Pomyslným šachovnicovým praporkem odstartovala dnes i 1. liga východ. Úvodní kolo se obešlo bez výrazných překvapení, nicméně jedno menší se zrodilo v Třinci, kde domácí girls-team porazil loni extraligový Duras, byť ten nastoupil bez tří hráčů základní sestavy.

Nováček ze Zlína přivítal v domácím prostředí Karvinou, která by letos opět měla patřit k hlavním postupovým favoritům. Mladé zlínské družstvo však proti silnému soupeři neprodalo kůži lacino a výsledkem byl napínavý a velmi bojovný zápas, ve kterém nakonec zvítězil favorit těsně 3,5 : 4,5, když pouze jedna partie (Ponížil - Šimáček na 1. šachovnici) skončila remízou. Zápas samotný pak dlouho probíhal v režii hostů, kteří ovšem před časovkami začali hodně kazit a výsledkem byl stav 3,5 : 3,5. O všem nakonec rozhodla partie Rubal - Sobek, kde se domácí hráč v remízové koncovce osudově zmýlil a na sever Moravy tak se štěstím putují 3 zápasové body.

Litovel B v trochu kombinované sestavě, nicméně s IM Janem Krejčím a IM Štěpánem Žilkou, si bez problémů poradil s rychnovskou Pandou, která přijela bez své jedničky IM Zeberského. Zápas však nebyl tak jednoznačný, jak napovídá konečný výsledek 6,5 : 1,5. Stačilo však, aby se otočila ve prospěch domácích partie Beil - Daneš a pak už to bylo na jednu bránu. Panda bude zřejmě muset vyztužit sestavu dalšími Poláky, které má v sestavě, aby pro ně sezóna neskončila dříve, než začala.

Třetím zápasem byl souboj dvou exligistů Třince B (2008/2009) a brněnského Durasu (2009/2010). Duras přijel do ocelového města bez tří hráčů základní sestavy (Vymazal, Buchníček, Přidal), což z něj rázem sňalo nálepku papírového favorita. Kompletní nebyli ani domácí, nicméně od 7. šachovnice mají k dispozici více dobrých hráčů, takže absence kvarteta Pertlová, Kocián, Kretek, Sharashenidze nebyla tak citelná. Zápas probíhal od začátku vyrovnaně a o jeho osudu nakonec rozhodlo domácí česko-polské ženské trio Karina Sczepkowska-Horowska, Olina Sikorová a Katarzyna Toma, které uhrálo 2,5/3 a jak se nakonec ukázalo, byl to rozhodující zápasový počin. Za stavu 4 : 3 měl ještě dobré šance na výhru Petr Mlýnek v souboji s Janem Sikorou, ale nevybral správný plán a tři body tak za výhru 4,5 : 3,5 berou domácí.

Velmi silnou, extraligou dýchající sestavu, představil Grygov B na prvních pěti šachovnicích proti Slavii Orlová. Výsledkem bylo nejvyšší vítězství v tomto kole poměrem 7 : 1. Orlovou však v sezóně čekají důležitější (záchranářské) zápasy, které se jí s úspěchem daří zvládat již od sezóny 2007/2008. Uvidíme tedy letos...

Zápas loni velmi ohrožených Gordic Jihlava - Mittal Ostrava se hrál již v 1. kole. V minulé sezóně vyhráli Ostravané v Jihlavě 3 : 5 a letos na podobný kousek chtěli navázat. Zápas však začali lépe domácí, když po remízách černými na 6 a 8. šachovnici přidali i třetí remízu černými na 2. šachovnici v partii Břečka - Josef Kratochvíl. Poslední partii černými však domácí i přes dobré vyhlídky neustáli a Staré Město tak šlo v partii Marek Mrva - Zdeněk Hába do vedení. V málo vídaném dívčím souboji na první šachovnici Eva Kulovaná - Joanna Worek, získala domácí hráčka pěšce, k vítězství to však nakonec nestačilo. Za Gordic srovnal na 3 : 3 Vlastimil Píza, který zdolal Tomáše Pechu a o osudu zápasu tak rozhodly partie, ve kterých hráli domácí bílými. Partii Štěpán Seidl - Kopec nakonec rozhodl i přes drobnou materiální výhodu bílého jeho slabý král a když ani v partii Bělohlávek - Trapl neměli domácí štěstí, skončil zápas stejně jako loni. Gordic - Mittal Ostrava tedy 3 : 5. 

V posledním zápase nastoupilo Staré Město proti jednomu z aspirantů na postup Slavoji Poruba. V zápase, který bylo možno sledovat online, neponechali favorizovaní hosté nic náhodě a zvítězili 2,5 : 5,5. Letos je tento korunní princ 1. ligy východ mým osobním tipem na postup do příštího ročníku Extraligy. Staré Město nemá špatný tým a i přes pouze 12-člennou sestavu by se letos mělo vyhnout sestupovým starostem.

Kompletní výsledky 1. kola najdete na chess-results, pro pořádek uvádím ještě pořad 2. kola, ve kterém se za dva týdny můžeme těšit na jeden z velkých taháků v podobě souboje Karviná - Poruba. Další dvojice jsou tyto:

Mittal Ostrava - Staré Město
Slavia Orlová - ŠK Gordic
Duras - Grygov B
Panda Rychnov nad Kněžnou - TŽ Třinec B
Zlín B - Litovel B

Soubor ke stažení: [doc]

přidal Neklan Vyskočil dne 10.10.2010 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
03.04.2011 1. liga východ - Duras s vypětím všech sil uhájil 1. ligu, třetím sestupujícím Mittal Ostrava ke stažení
20.03.2011 1. liga východ - 10. kolo - Slavoj Poruba do Extraligy, sestupují Rychnov a Třinec B, vyvázne Duras? ke stažení
27.02.2011 1. liga východ - před rozhodující bitvou vítězí Poruba i Grygov, smutek v Brně, na konci tlačenice ke stažení
13.02.2011 1. liga východ - 8. kolo - Gordic senzačně vyloupil Grygov, Poruba do čela, Duras veze bod z Karviné ke stažení
30.01.2011 1. liga východ - 7. kolo - Grygov B již samostatně v čele, povstání ponížených odnesl i Duras ke stažení
16.01.2011 1. liga východ - 6. kolo - Grygov B s Porubou stále šlapou naplno, Duras poráží Mittal Ostrava ke stažení
12.12.2010 1. liga východ - 5. kolo - Grygov B a Slavoj Poruba stále neotřesitelní, na druhém konci tlačenice ke stažení
28.11.2010 1. liga východ - 4. kolo - Na čele i na chvostu beze změny, Duras remizoval se Starým Městem ke stažení
14.11.2010 1. liga východ - 3. kolo - Grygov B a Poruba stále stoprocentní, Duras konečně zabral ke stažení
24.10.2010 1. liga východ - 2. kolo - V souboji těžkých vah vítězí Poruba, Duras zatím bez bodu ke stažení
10.10.2010 1. liga východ - 1. kolo ke stažení
21.09.2010 1. liga východ 2010/2011 - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009