Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Neradostná zpráva o radostném turnaji

Lehce pochmurné ladění fejetonků Jana Kalendovského z poslední doby nemohlo být bez příčiny. Hned v úvodu toho následujícího vyloučíme jako zdroj deprese podzimní splín - zima a déšť totiž nedovolí "sponzorům u bufetu" provozovat žádné outdoorové aktivity a tak hned ve třetí větě dojde k autorem oblíbenému navození turnajové atmosféry pomocí pojmů se silným imaginativním nábojem - Plzeň - Becher - Fernet...

Na úterním svatováclavském Memoriálu Oldřicha Šípka se sešla slušná konkurence a pěkné ceny, jakž jste si už jistě přečetli zde. Bohužel náš fejetonista si pohodu užíval jen krátce. Hned v úvodu totiž přišla od lokomotivních "předsedů a prezidentů" depresivní zvěst o mládežnickými ligami přeplněné klubovně v první říjnovou sobotu, kdy zde hodlali opět hledat azyl sirotci od Pásků.

Vlastní výkony také nebyly kdovíjaké a tak autora potěšilo alespoň vědomí, že v neštěstí není sám. Co by měl říkat ligový borec Jan Uhmann ml. po partii s teprve devítiletým Vojtou Juráskem!

V následující pozici z královského gambitu zahrál Vojta hrající bílými neohroženou novinku Jxf7.

Po nájezdu své dámy do soupeřova tábora a uklizení vlastního krále do velké rošády soupeře vyzobal jak špačci vinohrad, krále hnal šachovnicí jak hotař chmatáka a nakonec jej zamáčkl jak hrozen do presu.* Z tohoto chlapce by mohl časem vykvasit pěkně silný ročník, žádný slabý odvar...

Druhé zdokumentované neštěstí se přihodilo Luboši Riškovi s pozdějším vítězem. Jak vidno, mělo i bohaté obecenstvo.

Hlavní jobovku však autor zjistil až doma. Někde při listování internetem si pravděpodobně uhnal virózu, která mu natolik ztrpčuje spisovatelský život, že i naše zpráva o radostném turnaji je vlastně jen fragmentem končícím rezignovaným pohledem na kurzor poskakující v úplně jiném rytmu, než mu přikazuje klávesnice. Počítačolékař se měl dostavit dnes, ale máte-li starost o našeho nejpilnějšího přispěvatele, určitě se mu můžete s nabídkou rady či pomoci ozvat.

* Aby nemuseli čtenáři-měšťanostové listovat Vinařským slovníkem, prozradíme jim, že hotař je hlídač úrody ve vinohradu a pres je zařízení k lisování šťávy z hroznů . A teď už opravdu nezbývá než si otevřít přílohu.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 02.10.2010 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009