Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Svatý Václave, vévodo šachové hry v Kyjově...

Hody do Kyjova přiváží na bílém koni až sv. Martin, kdy už jsou všechny termíny obsazeny soutěžemi družstev a tak místní šachisté zvolili za svého patrona svatého Václava - nakonec právě olomoucký údělný kníže Václav vydal před 900 lety listinu poprvé zmiňující dnešní Kyjov a král Václav II z něj učinil opevněné město, tak proč ne.

 

Nakonec prý i sv. Václav byl šachistou, či spíše v té době šatranžerem. Bohužel jeho portrét nad šachovnicí chybí, ačkoliv se dochovala řada vyobrazení jeho jiných sportovních aktivit - např. jako oštěpaře, koulaře nebo žokeje. Alespoň tak se to píše ve zpravodaji BudChess série z loňského turnaje .

Nebyl by to BudChessCup, kdyby největší část alespoň jedné fotografie nezabírala mohutná postava Bivoje von Mähren, který po splnění reprezentačních povinností na posledním mistrovství Evropy pronikl i do databáze FIDE .

Prvenství mezi skupinkou účastníků zdravících se heslem "Tahu zdar!" však získal a od samotného kyjovského starosty Františka Lukla (nahoře třetí zleva) za to cenu převzal Petr Trávníček z Hodonína (druhý zleva).

Celkovým vítězem se stal ziskem 6/7 Dalibor Mlénský z Hustopečí, na horním snímku s krásným pohárem a synkem Jakubem.

Stejným bodovým ziskem obsadil druhé místo František Vrána ze Starého Města (nahoře vlevo). Řízením osudu a lehce obstarožního losovacího programu Swissperfekt se vítězné duo mezi sebou neutkalo.

Díky osvědčené dvojici pořadatelů Ivan Pařízek (nahoře vpravo) a Evžen Klímek (vedle něj) byl v ceně skromného startovného 50Kč výborný guláš k obědu (pro děti smažák) a ještě zbylo na řadu pěkných cen.

Specialitou turnaje plynoucí už z jeho názvu je oceňování přeborníků okresu Kyjov. Pokud jste si to už nenašli u odkazu na všestranného sportovce sv. Václava, můžete si v tom udělat jasno v úvodních odstavcích loňského článku.

Přeborníkem okresu Kyjov v rapid šachu se stal neregistrovaný (!) David Běťák před loňským vítězem Rostislavem Puklem (Bzenec) a nejlepším domácím borcem a současně i nejlepším senorem nad 60 let Arnoštem Poláčkem. Nejlepší dámskou účastnicí byla vyhlášena Petra Churá (Osvětimany), nejlepším hráčem do 15 let Roman Borufka z Hodonína.

Vedle pana kyjovského starosty měl turnaj ještě jednoho prominentního hosta - velmistra Marka Vokáče.

Ten o den dříve zcela nekompromisně rozbil v simultánce na 20 šachovnicích sestavu místních reprezentantů 19½ : ½, když s jedinou remízkou vyvázl Michal Sláma.

Tak tedy svatý Václave, díky za pěkný turnaj, hezky se za nás modli a nedej zahynouti šachu v Kyjově ani v okolí. Konečné výsledky najdete v příloze.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 28.09.2010 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009