Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Sobotní blesky a nedělní debakl

Sobotní svátek Všech svatých zasvětilo "opivatelstvo" šachového lokálu U Pásků na Starém Brně dalšímu dílu nekonečného seriálu bleskových turnajů - inu byla první sobota v měsíci.

Svěcení probíhalo zřejmě poctivě a důkladně, protože hosté scházející se na stejném místě po nedělních zápasech družstev zůstávali v němém úžasu nad neslýchanou konverzací u barového pultu, "Jednoho bechera, pane vrchní!" "Nemáme!" "Tak ferneta!" "Včera došel..."

Přes několik dalších příhod, z nichž nejzajímavější je ta, kterak si díky šachovému Brnu užívala Moskva soubojů Iljušina s Messerschmidtem, se plynule (jak si v přiloženém fejetonu Jana Kalendovského můžete přečíst, slovo plynule je zcela na místě, někteří ani oka nezamhouřili) dostáváme k nedělnímu mači nováčka KP I. Průkopníka Bystrc na půdě exligové Zbrojovky, alias ŠK 64 Brno.

Debakl kola 6,5:1,5 musel někdo odnést a tak to schytala zrekonstruovaná zbrojovácká klubovna na Zámečnické. Rozhodčí (delegovaný, leč domácí) totiž posadil domácí hráče po obvodu konferenčního stolového uspořádání do písmene U, zatímco hosté se tlačili uvnitř a zřejmě se strkali, rušili a lezli si na nervy při každém opuštění svého místa.

Autor fejetonu soudí, že to nebyly rovné podmínky. Ovšem to je sporné, protože v některých věcech (případně tělesných partiích) si rozhodně všichni rovni nejsme. Stačí když se postavíme do řady vedle sebe, hned je vidět, jak jsme si někteří rovnější než druzí a kdyby bystrční olejáři více dbali na štíhlou linii, jistě by ani toho strkání a soukání mezi židlemi nebylo tolik.

Nuž posuďte sami, jak to v zápase probíhalo, v příloze to máte jako obvykle i s nějakou partií a popartiovou společnou analýzou expertů od Pásků.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 04.11.2008 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009