Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Překvapivým vítězem Poháru JmŠS Poštorná

Dva zkušení matadoři a tři bojovní dorostenci přivedli Tatran Poštorná k poněkud překvapivému, ale zaslouženému primátu v dnešním Poháru JmŠS pětičlenných družstev v rapid šachu.

Prstencový Boullevard de Paris v Bobycentru je velmi reprezentativním prostředím,

ovšem s podmínkami pro téměř stovku hráčů v 16 družstvech je to už trochu slabší - méně světla a místa, zato více horka a dusna.

Pořadatelé z Lokomotivy Brno však udělali pro zdárný půběh maximum, včetně zajištění účasti 6 družstev z domácího oddílu a závěrečné úpravy ventilace.

Celkově to s účastí nebylo nic moc - poměrně silnou konkurenci zajistily kromě záloh Lokomotivy a Durasu přední celky KP I. Poštorná, Znojmo, Kuřim a Tetčice, ale se zapojením dalších oddílů z nižších soutěží to přes ceny vypsané pro družstva s nižším průměrným Elo zůstává dlouhodobě bledé.

Vítězný Tatran Poštorná byl až 5. nasazený, odstartoval jen vlažně těžce vydřenou výhrou 4:1 s mládežníky z Lokomotivy Brno,

ovšem ve druhém kole zcela nečekaně porazil první nasazený tým SPgŠ Znojmo 3:2 a to ho nabudilo natolik, že až do konce soutěže neztratil jediný zápasový bod. Kromě lídra Josefa Mayera se vyznamenával dorostenec Zbyněk Fic na 2. desce, který kromě jiných porazil Luboše Rišku (2227) a Jana Košatu (2121). Dařilo se však i všem ostatním a 800Kč v rukou kapitána (cenový fond musel být opět pro nižší účast krácen asi o 20%) bylo naprosto zaslouženou odměnou.

Na zápasy by Poštorná vyhrála zcela jasně, ale hrálo se na skóre, a to měl až do 6. kola lepší hlavní favorit ze Znojma.

Tam však drtivě podlehl Lokomotivě Brno D 1:4 a bylo po nadějích. Lokálka tím dosáhla na kýžené 3. postupové místo do finále Poháru ŠSČR,

v čemž ji ohrožovaly zejména Duras Brno D, Tetčice

a Kuřim. Kouzlo švýcarského systému, který zcela objektivně určuje jen umístění na úplné špičce výsledkové pyramidy, nakonec přidělilo těmto týmům až 6., 7. a 9. příčku. Zvláště Kuřimští,

kteří po prvních kolech vedli, si museli připadat jako ve zlém snu. Nakonec je o 5 míst předběhlo i vlastní B družstvo. To si odvezlo i cenu pro nejlepší tým s ELO do 1800.

Nejlepším družstvem do ELA 1600 a současně nejlepším mládežnickým týmem se stala Lokomotiva Brno E.

Výsledky si můžete prohlédnout na několika listech v příloze.

 

Soubor ke stažení: [XLS]

přidal David Ciprys dne 28.04.2007 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009