Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Kyjově obhájily Polabiny před Starým Městem a Brnem

Mladý, ambiciózní a skvělou partu držící pardubický klub 2222 ŠK Polabiny obhájil dnes v Kyjově mistrovský titul na Mistrovství ČR šestičlenných družstev mladších žáků před nejvýše nasazeným týmem ŠK Staré Město a turnajovou trojkou Lokomotivou Brno.

Výsledky najdete zde

Partie z on-line přenosů si můžete přehrát zde

Web soutěže najdete zde

Krátké video z bouřlivého vyhlášení vítězů najdete zde. Dalších několik profesionálně sestříhaných a zpracovaných videí z průběhu soutěže hledejte zde

Polabiny v Kyjově neprohrály jediný zápas a jen dvakrát - v 6. kole s Frýdkem-Místkem a v 8. kole s Vlašimí remízovaly 3 : 3. V týmu bez slabin se vyznamenal na 2. šachovnici Ondrej Mráz se 7,5 body. Vítězství Polabin bylo zcela zasloužené a i když výsledky zápasů s hlavními konkurenty byly těšné, reálně letos na kolektiv se skvělým týmovým duchem a špičkovými kouči nikdo neměl. Vzpomínka na Kyjov bude určitě sladká.

Nejvýše nasazený tým Starého Města jsme si poměrně podrobně představili v úvodním článku. Podívejme se tedy blíže na bronzové medailisty z Lokomotivy Brno.

Po celkem jednoznačných prohrách s Polabinami a Starým Městem se Lokálka v sobotu večer začala smiřovat bramborovou medailí. Zvítězit v neděli ráno nad Frýdkem-Místkem bylo spíše zbožným přáním než reálným cílem. A přesto se to podařilo! Doslova hrdinský boj dvojice Martin Blahynka (vpravo) + Adam Dvořák

jsme mohli sledovat i na on-linech. Rozhodly lepší nervy a méně chyb v posledních sekundách - hrálo se přidávacím tempem 25 minut + 10s. Další bod přidal nekompromisní flegmatik Benedikt Hofírek (neměl v turnaji žádnou remízu)

a čtvrtý bod hyperaktivní akrobat Jáchym Bareš, host z A64 Grygov. Tomu se tak úplně v Kyjově nedařilo, ale tato jeho jediná výhra měla cenu zlata (přesněji cenu bronzu ).

Zbylá dvojice Vojtěch Jurásek a Eliška Vavřínková proti Frýdku-Místku podlehla, ale vše si vynahradila v závěrečném mači s Vlašimí, v němž dvěma body dovršila brněnský úspěch (pro úplnost dodejme, že posledním členem brněnského týmu byl Filip Svoboda).

Čtvrté místo Frýdku-Místku je pro mnohonásobného mistra zklamáním, ale odpovídá letošnímu "papírovému" pořadí. Malou satisfakcí pro Beskydskou šachovou školu by mohlo být to, že všichni tři letošní medailisté jsou kluby s širokou mládežnickou základnou a špičkovými trenéry, kde mládež je prioritou a chloubou celého klubu, nikoliv trpěnou přítěží. Přesně tak, jak to už před čtvrtstoletím začali prosazovat právě ve Frýdku-Místku.

Z dalších týmů se o medaile prali zejména žáčci z DDM Most a smolaři ze Spartaku Vlašim - ti v předposledním kole dokázali remízovat s vítězem, ale porážka v posledním kole s Lokomotivou Brno je odsunula až na hodně nespravedlivou 10. příčku. Za skokana soutěže by se dal označit TŽ Třinec ve slušivých červených dresech (6. místo, 16. nasazený, snímek nahoře). Další družstva - do elitní desítky se ještě vešel Liberec a dvě Prahy,

se už většinou zabydlela v bezpečné vzdálenosti od prvních šachovnic, kam si chodila zpravidla pro pořádný výprask od největších favoritů. Důležité bylo umístění do 13. místa, které přináší danému kraji postupové místo navíc pro příští ročník. Oproti loňsku se rozložení sil v mládežnickém šachu příliš nezměnilo - 4 extra místa získal kraj Moravskoslezský, 2 místa Praha a po jednom místu kraje Liberecký, Ústecký, Středočeský, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský a Zlínský.

Říká se, že nevstoupíš dvakrát do jedné řeky, ale pro kyjovské pořadatele to tak úplně neplatí. Zachovali všechny klady nesmírně úspěšné soutěže z před dvou let a přidali ještě něco navíc. Účastníci ocenili rozlehlý a vzdušný sál, kde skoro nebylo cítit, že teplota za okny stoupá vysoko na tropickou třicítku. Do sálu i přísáli zavedli pořadatelé wifi připojení využívané nejen k aktualizaci výsledků a on-line přenosům, ale i k brouzdání po internetu a zcela nešachovým on-line bojům ve volných chvílích .

Výběh ze sálu přímo na náměstí, kde se sice jezdí, ale doprava je organizována tak, že rozhodně nehrozí střety rozpustilých dětí s plechovými čtyřkolkami, kašna s chladivou vodou a zelený palouk s prvotřídním pažitem, stejně jako restaurace hned přede dveřmi hracího sálu učinily z Domu kultury místo takřka ideální.

Ředitel soutěže Ivan Pařízek pojal svou funkci správně manažersky, rozdělil úkoly mezi několik spolupracovníků včetně manželky a vše běželo jako na drátkách. Kromě už zmíněného on-line přenosu si připomeňme ještě speciální webovou stránku se všemi informacemi pro účastníky, plakát vydaný k mistrovství, brožuru o Kyjovu s úvodním slovem jihomoravského hejtmana Michala Haška, kyjovského starosty Františka Lukla a předsedy ŠSČR Vlastimila Sejkory, prostor pro děti v sobotu odpoledne v Sokolovně a samozřejmě (jsme na jižní Moravě ) večer s moravským vínem a písničkami v nefalšovaném vinném sklípku.

Krásný tištěný diplom pro děti (i ten kapalný pro některé odrostlejší ) určitě bude připomínat akci, která v této hráčské kategorii patřila k těm nejlepším. Díky všem pořadatelům za přípravu, účastníkům za korektní přístup a snad prý za dva roky v Kyjově opět na shledanou - už se těšíme!

P.S. Fotky všech vyhlášených vítězů se brzy objeví v samostatném článku.

přidal David Ciprys dne 13.06.2010 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009