Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Přeboru škol okresu Blansko startovalo 18 družstev

V pondělí 18. prosince proběhlo na DDM Blansko okresní kolo přeboru škol v šachu. Hrála čtyřčlenná družstva základních a středních škol, v každém družstvu mohli střídat dva náhradníci. Bodovalo se olympijským způsobem (rozhoduje skóre), tedy za výhru 3-1 byly tři body, za prohru 1,5-2,5 získali poražení 1,5 bodu… atd.

V nejmladší kategorii 1. až 5. třída se dvoukolově střetla 4 družstva. Vítězství a postup do krajského kola vybojovala ZŠ Jedovnice se 16 body (z 24 možných) ve složení Martin Res, Gabriela Plchová, Radim Res, Anna Klinkovská a Petr Nezval. 2. místo ZŠ Rájec–Jestřebí 14,5 bodu, 3. místo ZŠ Boskovice 9 bodů, 4. místo ZŠ Kunštát 8,5 bodu.

V kategorii 6. až 9. třída (prima – kvarta) se utkalo 9 družstev jednokolově, suverénně zvítězila ZŠ Rájec-Jestřebí s 28 body (ze 32 možných) ve složení Tereza Navrátilová, Matěj Klíma, Adam Kučera a Tomáš Čupr. Postup ze 2. místa vybojovali s 23 body i žáci ZŠ Sloup (Leoš Hebelka, Martin Hasoň, Martin Dyčka, Jiří Fabiánek a Jiří Chloupek). Další pořadí: 3. Gymnázium Blansko 20 bodů, 4. ZŠ Blansko-Dvorská 18,5 bodu, 5. Gymnázium Boskovice 17 bodů, 6. ZŠ Kunštát 16,5 bodu, 7. ZŠ Blansko-Salmova 15,5 bodu, 8. ZŠ Jedovnice 4,5 bodu, 9. ZŠ Boskovice 1 bod.

Jednokolově hrálo i 5 družstev kategorie středních škol. Jednoznačně zvítězilo Gymnázium Blansko se 14,5 body ze 16 možných ve složení Martin Pokladník, Jan Matuška, Jan Dražka, Anna Dvořáková a Ondřej Kubíček. Postup ze 2. místa patří G+SOŠ Rájec-Jestřebí s 12,5 body (Milan Boháček, Luděk Sehnal, Martin Alexa, Dominik Sláma, Matěj Forejtník). 3. SPŠ Jedovnice 6 bodů, 4. Gymnázium Boskovice 5 bodů, 5. BiGy Letovice 2 body.