Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Znojemská rotunda lákala milovníky vína i domácí naděje

Tradiční turnaj Znojemská rotunda se přes obrovskou konkurenci stále drží v kalendáři zásluhou "Pražáka z Vyšehradu" Honzy "Dočmena" Dočekala. Solidní konkurenci z Čech a Slovenska (prý se do Znojma chystalo i sexteto milovníků vinného moku až z Nigérie) doplnilo 14 převážně mladých nadějí z domácího oddílu SPgŠ a Gymnázium Znojmo a několik zkušených borců z TJ Znojmo.

Ostatně přečtěte si sami pár horkých informací z dnes skončeného turnaje z pera jeho ředitele Jana Dočekala:

"Ve dnech 19.-26. srpna se ve Znojmě konal již 14. ročník šachového turnaje Znojemská rotunda. Od loňského roku je organizována Janem Dočekalem a rozhodčím je pan Josef Lahodný. Je to takový malý domácký turnaj, který pravidelně navštěvuje početná slovenská výprava z Trenčína v čele s Milošem Blažkem. Letos bohužel nemohl dojet Peter Jurica, který vždy láká ostatní hráče do vinárny. Kromě toho nedojelo ještě několik přihlášených hráčů, dokonce se vedla jednání se skupinou 6 Nigerijců, která bohužel ztroskotala tím, že nedostali vízum. Zato však nečekaně na poslední chvíli přijel Litevec Lasinskas, který pak ale odstoupil z turnaje po 5. kole. Letos byla účast charakterizována převahou hráčů domacího oddílu SPgŠ + G Znojmo, kterých zde bylo 14 z celkového počtu 34 účastníků. Jednalo se hlavně o mladé hráče ktaří ještě nemají šachovou sílu ale někteří dokázali bojovat na svou výkonnost celkem vysoko. Překvapením turnaje byl Karel Horák mladší z Prahy, který se dostal nečekaně mezi špičku. Zato očekávané bylo první místo Miry Maslíka (řečeného Máslo) z Trenčína, který tříkrát dorazil na penzion „za světla“ a pak druhý den dokázal neuvěřitelně bojovat. Výsledky turnaje jsou na internetu na Znojemských stránkách Honzy Dočekala, kde lze najít i partie a časem budou i fotky."

přidal David Ciprys dne 26.08.2006 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009