Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Prázdninová všehochuť

Propršený prázdninový víkend nemusí být jen zdrojem pošmourného temna, ale kupodivu i světla, na něž se proderou dokumenty znaveně dřímající od červnových veder v zasutých šuplících nebo dokonce jen v hlavách svých budoucích autorů.

Společná schůze STK a VV JmŠS se ve čtvrtek 15. června sešla opravdu na poslední chvíli, protože původně plánovaný termín 12.6. nakonec vetovala fotbalová loby s poukazem na přímé televizní záběry českých a amerických kopáčů do míče kdesi v Německu.

15. červen totiž stanovila Konference JmŠS jako poslední termín zveřejnění Rozpisu soutěží (mimochodem definitivní Zápis a Soubor usnesení z Konference jsou pravděpodobně na veřejnosti poprvé). Oddíly našly mail s Rozpisem v poště až 16. června ráno, ovšem proti vyšším soutěžím to byl ještě fofr. Tam až do konce června chodily urgence typu: "Zítra odjíždím na dovolenou a jestli rozpis nedostanu, asi se spojím s nejmenovaným pražským kritikem VV ŠSČR a začneme pěkně kalit vodu..."

Ovšem nejen o Rozpisu jednala schůze. Při odhalování tajemství dobré nálady z pivovaru Starobrno a jahodového záhonu předsedy Revizní komise pana Šťastného se vcelku jednohlasně probraly úkoly z Konference, zkontroloval rozpočet, pochválila Znojemská královna, zkritizovala Komise rozhodčích ŠSČR a jediným sporným bodem se tak stal připravovaný Krajský přebor starších žáků (hraný podobně jako dorostenecká liga), kde si optimističtí pánové z Durasu Brno a pesimistický pan Hurta ne a ne padnout do noty. Nakonec přečtěte si zápis ze schůze.

Pohlédnout je možno i na Rozpočet JmŠS dovedený až k dnešním srpnovým dnům.

Žhavě aktuální je i informace o přihláškách do soutěží. Ze 48 družstev v KP I. a KP II. se jich řádně přihlásilo 46. Jen ve skupině KP II. C se (nikoliv překvapivě) odhlásili borci z Domanína (ty položil postup Kyjova do téže soutěže) a Prostoru Břeclav, který dojel na zcela typické, pomalé, ale nezadržitelné opotřebování svého předsedy, kapitána, manažera a sponzora týmu v jedné osobě. Náhrada se v tuto chvíli hledá ve Vranovicích (tam jsou vcelku rádi a vadit může jen hráčská kolize s nováčkem z Pavlova) a v Boskovicích, které si vzaly pár dní na rozmyšlenou.

Léto je ovšem doménou soutěží jednotlivců. Přehled přeborníků podle kategorií a úspěšnost jednotlivých oddílů v krajském přeboru hraném v rámci festivalu Duras BVK Brno 2006 si můžete prohlédnout zde.

Další festival (pohříchu i dosti kuriózních) mistrovských soutěží vypukl během mamutího Czech Openu v Pardubicích. V prvním festivalovém týdnu si někteří šachisté z jihu Moravy zazávodili v piškvorkách, poučili se v ostatních stolních hrách, vyhráli turnaj v české dámě (mnohonásobný český šampión Jiří Sysel ze Zakřan) a po tradičně zdařilém vystoupení GM Tomáše Poláka na velmistrovském MČR v rapidu (6,5/9) a stříbru GM Pavla Blatného (oba Loko Brno) v MČR ve Fischerových šachách si dokonce na krk pověsili i zlatou medaili z MČR v bleskovém maratónu - Martin Červený z Durasu Brno.

Druhý týden už tak úspěšný nebyl. Pravděpodobně jediným bez výhrad spokojeným hráčem se stal čtrnáctiletý Lukáš Kuchynka, který ve velmistrovském Áčku nasbíral 4,5 bodu a za velmistry Kalodem a Blatným se stal třetím nejúspěšnějším jihomoravským hráčem. Lukášův performance 2274 (nejslabší jeho soupeř měl ELO 2237) ukazuje, že to nebylo zadarmo.

Pár fotek našich borců zachytil fotoaparát v turnajové fotogalerii (např. celé mládežnické družstvo Tatranu Poštorná sedí vpravo v čele se Zbyňkem Ficem), partie byly na plátno a do celého světa přenášeny pod známou značkou TOPO Plus Petra Zálešáka z Prušánek, ke stálým pořadatelům Janu Mazuchovi a Jiřímu Petružálkovi se jako plnoprávný manažer a tlumočník přiřadil i Petr Pisk (úplně vpravo), původem z Břeclavi.

Na Czech Openu jsme se tak úplně neztratili a kdo tam ještě nebyl, měl by to napravit. Většinou až s odstupem si uvědomíme význam některých událostí. Czech Open je dnes největší šachovou akcí na světě a být u toho je tak snadné...

přidal David Ciprys dne 06.08.2006 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009