Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Jarní žákovský turnaj v Břeclavi vyhráli Nezval a Hronek

Šestý a už předposlední díl letošního seriálu KP mládeže v rapid šachu proběhl v sobotu 18 května v Domě školství v Břeclavi¸ už podruhé pod názvem Jarní turnaj¸ když dlouhá série Vánočních turnajů pravděpodobně definitivně skončila v roce 2015.

Výsledky kategorie starší žáci (2003 a ml) - turnaj talentů

Výsledky kategorie mladší žáci (2007 a ml) - turnaj nadějí

Poměrně skromných 90 hráčů zastupovalo 20 mládežnických oddílů. Podle startovních listin byli favority borci z Kuřimi, Durasu, Lokomotivy a Jundrova a po zásluze se ukázalo, že v těchto oddílech skutečně pracují s mládeží nejlépe.

V prvních desítkách je doplnili ještě jednotlivci ze Zastávky, Kyjova, Veselí, Vyškova a jeden neregistrovaný talent z Břeclavi.

Starší turnaj do 16 let vyhrál s jednobodovým náskokem Filip Nezval z Durasu Brno,

který přehrál všechny své konkurenty a jedinou porážku utrpěl až v posledním kole s Filipem Žažou ze Zastávky. Druhý skončil s 5 body Filipův oddílový kolega Matěj Tajovský,

když s Filipem prohrál rozhodující duel pátého kola. Pozoruhodné je, že přesně ve stejném okamžiku na stejné první šachovnici, jen v mladším turnaji, sklonil krále i Matějův mladší bratr Šimon

a oba tak ve stejné chvíli přišli o první místo. Těsně třetí skončil Jan Brož rovněž z Durasu, další pětibodoví už měli o poznání lehčí los než první trojice.

Mladší turnaj do 12 let vyhrál systémem start-cíl se stoprocentním bodovým ziskem Ondřej Hronek z Kuřimi.

Jediným okamžikem, kdy si nemohl být jist vítězstvím, byla už zmíněná partie s klubovým kolegou Šimonem Tajovským, v níž se bílými figurami dostal do těžké defenzívy. Naštěstí soupeř někde přepnul strunu a závěr už byl zcela v režii celkového vítěze. Skvěle hrála třetí Laura Coufalová stejně jako další v pořadí Mikuláš Hladký (ročník 2012) a Leontýna Hladká (ročník 2010).

Jako vždy turnaj příjemně odsýpal bez jakéhokoliv zdržení (kromě obvyklého lesu rukou reklamujících nepřípustný tah)

a skončilo se s (obvyklým) hodinovým předstihem. Jediným vážným nedostatkem byla zavřená sousední restaurace.