Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Openy na Durasu rozhodnuty, Kulovaná s normou WIM

V 6. kole se s největší pravděpodobností rozhodlo o vítězích obou Openů Duras. Ve FIDE turnaji hraje fenomenálně Milan Smištík. Přesto, že je prvním nasazeným, je jeho 100% výsledek 6/6 prostě skvělý. Včera nedal v poměrně divoké Sicilce šanci 2. nasazenému Grzegorzi Protaziukovi z Polska (2357) a kromě 1,5 bodového náskoku má i bezkonkurenční buchholz.

Dnes nastoupí Smištík proti dvacetileté Polce Joanně Worek, která udolala poněkud rozjíveného a nesoustředěného Cyrila Ponížila. Katastrofou skončilo 5. kolo pro hlavní uchazeče o tituly jihomoravských šampiónů v kategorii žen a dorostenců. Než se někteří pořádně usadili k partiím, Karel Kratochvíl už od ní vstával po debaklu s litoměřickým Petrem Pokorným. Až v koncovce, ale přesto zaslouženě odešli poraženi i Tomáš Mudra se zlínským Jakubem Roubalíkem a Anna Bálková a hustopečským Ivanem Markovičem.

Z dalších zaujala mladá Izraelka Maya Porat (Elo 1984), která po IM Grossovi složila i Dalibora Čípa (2251). David Holemář vpravo od ní zřejmě usoudil, že udržet předvčerejší koncovku mohla Bálková jedině sugescí. Tentokrát nasadil černé brýle a domažlický Lubomír Petera neměl šanci.

V národním Openu B to porazil Jaromír Novák z Lokomotivy Brno posledního ze svých vážných konkurentů, zkušeného Volodymyra Dimitruka z Ukrajiny a s 5,5/6 má podobně jako Smištík v A turnaji 1,5 bodový náskok.

Ve velmistrovském turnaji se Radek Kalod pomstil za prohru v minulém kole na Izraelci Ido Poratovi, ovšem ve dvou závěrečných partiích s GM Mistou a IM Jirkou už nemastný neslaný výsledek zřejmě mnoho nevylepší. Do vedení se výhrou s IM Piskem dostal Jan Bernášek (+3 bez prohry) a zcela zřejmě nehodlá nechat kýženou velmistrovskou normu ležet ladem.

V mistrovském turnaji Reda Brno vedou stále Polák IM Marcin Szymansky (7/8) a IM Pavel Čech (6/8). Událostí kola bylo v tomto turnaji splnění první mezinárodní normy – nenápadně hrající Eva Kulovaná z Náměště nad Oslavou si remízou s Michalem Zavadilem pojistila svou premiérovou normu WIM – blahopřejeme. Nebýt prohry s Pavlem Čechem o kolo dříve, mohla Eva reálně usilovat dokonce o normu velmistryně. V každém případě je její výsledek v turnaji skvělý.

Ve druhém mistrovském turnaji DS Brno je neuvěřitelně disponovaným suverénem zlínský IM Jan Sosna, který soupeře převyšuje nejen svou výškou, ale především šachově. Včera připravil první porážku Neklanovi Vyskočilovi a vede s rekordním výsledkem 7,5 bodu z 8 partií.

Další kolo začíná dnes v 15,30 hodin. Výsledky, průběžné pořadí a rozlosování lze aktuálně sledovat na stránkách ŠK Duras.

přidal David Ciprys dne 07.07.2006 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009