Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

2. kolo OPEN Duras bez překvapení

Po řeži favoritů v prvním kole se „saláti“ umoudřili a elově mnohem silnějším soupeřům už neubližovali ani zdaleka tolik jako v kole úvodním. Snad jediným neočekávaným výsledkem bylo vítězství Karla Kratochvíla černými nad 4. nasazenou Joannou Worek (2284). Dlouho to vypadalo, že by se mohla bílá v koncovce s kvalitou méně vysmeknout, ale kdo někdy hájil horší pozici s 30 sekundami na tah, které stačí sotva tak na uchopení propisky třesoucí se rukou a načmárání tahu, ten ví, jaká je to slast.

Ve vedoucí 100% skupině jsou zatím oba hlavní favorité na seniorského (Smištík a Holemář) i juniorského (Mudra a Kratochvíl) jihomoravského šampióna.

I v národním turnaji vítězili favorité, 5 hráčů má zatím plný počet 2 body.

V zavřených turnajích mají hráči za sebou už 4. kolo. V tom včerejším se ve velmistrovském turnaji Tespo engineering rozešli smírně nejvýše nasazený hráč velmistr Radek Kalod a ambiciózní polský junior bez titulu, ale zato s ratingem 2469 Jacek Stopa. Bez vítěze skončil i sousední velmistrovský souboj polského GM Alexandera Misty a bulharského GM Milko Popčeva.

Suverénem v mistrovském turnaji Reda Brno je polský IM Marcin Szymansky (na snímku vpravo). Zatím nasbíral 4 body ze 4 a je otázkou, kdo ho zastaví. Ve druhém mistrovském turnaji DS Brno drží krok s nejvýše nasazeným IM Krzysztofem Jakubowskim (2498) zlínský Jan Sosna (oba 3,5). V závěsu za nimi je se 3 body domácí Neklan Vyskočil, ovšem všichni favorité ho teprve čekají.

Další kolo začíná dnes v 15,30 hodin. Výsledky, průběžné pořadí a rozlosování lze aktuálně sledovat na stránkách ŠK Duras.

přidal David Ciprys dne 03.07.2006 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009