RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vítězem V. ročníku mezinárodního šachového festivalu OPEN BRNO 2014 se stal Epaminondas Kourousis

Jubilejní pátý ročník mezinárodního šachového festivalu Open Brno 2014, který se konal za finanční podpory statutárního města Brna¸ se poprvé uskutečnil v moderních prostorách AS club hotelu v městské části Jundrov.

Suverénním vítězem se stal Řek Epaminondas Kourousis, který se usadil v Plzni a přešel k naší šachové federaci. Svým soupeřům povolil pouze 3 remízy. O 2.-5. místo se podělili favorizovaný velmistr Ivanov z Ruska, poněkud překvapivě Pokorný (ERA Poštovní spořitelna), mladičký Ševčenko z Ukrajiny, který byl zároveň nejlepším hráčem do 16 let a náš junior Blahynka. Nejlepší ženou v turnaji byla mezinárodní mistryně Anna Iwanow. Nedařilo se velmistru Simantsevovi, který obsadil až 7. příčku.