Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Open Brno 2013 - v turnaji startuje juniorská vicemistryně světa!

IV. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN BRNO 2013 se koná ve dnech 16.-23.11.2013 v prostorách hotelu Brno¸ akce se koná za finanční podpory města Brna.

V rámci  festivalu se konají následující turnaje:
- mezinárodní šachový turnaj započítávaný do světového žebříčku ELO FIDE (16.-23.11.)
- mezinárodní turnaj v rapid šachu (20.11.)

Startovní listina hlavního turnaje je v letošním roce velice pestrá. Turnajovou jedničkou je mezinárodní mistr Vojtěch Plát (TŽ Třinec), dvojkou Toms Kantans z Lotyšska a trojkou je nejlepší japonský šachista Shinya Kojima. Největší ozdobou je ale účast juniorské vicemistryně světa, kterou je teprve třináctiletá Zhansaya Abdumalik z Kazachstánu. Tato hráčka získala ve svých jedenácti letech svoji první velmistrovskou normu a letos v září stříbrnou medaili v kategorii juniorek do 20 let.

Na startu se sešlo 69 účastníků z 14 zemí.

Open Brno - startovní listina TOP 20:

atd.

První dvě kola soutěže přinesla řadu překvapení. Turnajová jednička Vojtěch Plát v prvním kole pouze remizoval s 35. nasazenou Ruskou Narunou Chan a na druhé kolo se dostavil pozdě a prohrál kontumačně. Jeho šance na vítězství v turnaji se tak velmi ztenčila. Dalším velkým překvapením v prvním kole byla remíza 39. nasazeného Lukáše Volny ze Slovenska s mezinárodní mistrem Strebkovsem (Lotyšsko).

Dvěma největšími překvapeními druhého kola byla výhra Poláka Taboly nad mez. mistrem Chudinovskichem (Rus.) a výhra 27. nasazeného Kopečka (Moravská Slavia Brno) nad Golcmanem (Rus.).

Podrobné aktuální výsledky jsou k dispozici zde.