Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Základní turnaj - 9. kolo

V úterý 5. února se v klubovně Lokomotivy Brno sešlo čtyřiadvacet hráčů, aby odehráli deváté kolo základního turnaje. Z toho dva hráči – sourozenci Tomanovi přijeli až z poměrně vzdálených Ratíškovic.

Na první desce bez problémů zvítězil vedoucí hráč turnaje Petr Kučera nad Alešem Dočekalem. Na dvojce bílý Karel Zikan v pozici plné těžkých figur svému soupeři Petru Krejčímu dlouho odolával. Když však přehlédl docela hezkou kombinaci černého, musel odevzdat dámu za věž a bylo po partii. Na třetím prkně Milan Šnorek bílými pomalu drtil Milana Válka, jenž nakonec prohrál na čas.Malým překvapením je výhra stále se lepšícího dorostence Kyryla Slepova nad šéfem bystrckých olejářů Jirkou Řehůřkem. Reprezentant Bystrce držel docela hezkou pozici, ale v časové tísni se pak nevyvaroval několika chyb, kterými partii prohrál.

Po devátém kole tak turnaj stále vede s 8,5 body Petr Kučera (ŠK Bystrc Oilers) před Petrem Krejčím (ŠK 64 Brno) 7 bodů a Milanem Šnorkem (AD Jičín) a 6.5 body. Průběžné pořadí turnaje můžete najít na stránkách chess-results.

Turnaj má teď plánovanou přestávku, neboť musí vyklidit prostory žákovské soutěži „druhé úterý“. Desáté kolo se tak v souladu s propozicemi odehraje až 19. února – propozice ke stažení můžete najít zde.

přidal Miroslav Hurta dne 08.02.2013 | sekce: Turnaje