Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Akademické INGOLS šachy a přebor Masarykovy university

S malým zpožděním dorazila informace Břetislava Eichlera z předešlé Akademické středy v Brně věnované INGOLS šachu a tak ji rovnou spojme se zprávičkou Jana Kalendovského o druhém ročníku vydařeného (minimálně silou a počtem účastníků) přeboru studentů a zaměstnanců Masarykovy university.

Základní postavení INGOLS šachu

Tak jsme se nechali Karlem Kratochvílem naverbovat, ale podle spokojených tváří účastníků nebyl nikdo, komu by se ty INGOLSY nelíbily. Téměř všichni jsme je hráli poprvé, krom Evy Kulované a Slávka Sládka. Ti byli výrazně zkušenější, neb si je již dvakrát zahráli doma. Karel Kratochvíl nakonec vyrazil na koníkovi do Ostravy a turnajem a pravidly nás provedli Slávek s Dominikem Tělupilem.

Na pravidelnou akademickou středu nás tentokrát přivedla hlavně zvědavost. Dost dobře jsme si nedovedli představit, jak to vlastně celé funguje, když proti sobě diagonálně stojí dva čtvercové šiky figurek. Ukázalo se, že to není tak složité, jen hráči musí mít stále na paměti, že ti pěšci prostě můžou i doprava.

Eva Kulovaná obsazuje svým pěšcem pole h8 a vítězí - je to jedna z možností krom klasického matu

Účast byla nakonec dost zajímavá. Hrálo 9 hráčů a dost jsme se pobavili. Zcela zaslouženě vyhrála s přehledem hrající WGM Eva Kulovaná (7,5 z 8) která nakonec přišla o půl bodu s Dominikem Tělupilem, hrajícím rozhodčím turnaje. Na dalších místech skončili Marek Nábělek 6,5, Břetislav Eichler 6, Dominik Tělupil 4,5, Václav Štencel 4, Michal Kalod 3,5, Petr Sauer 3, Slávek Sládek 1 a Pavel Vyhňák skončil bez bodu.

Nutno ještě poděkovat Slávkovi, který v zájmu získání nás pro INGOLS šachy rozdával body jak na běžícím páse. Příště nám to prý spočítá.

Karla Kratochvíla v propagaci INGOLS šachu úspěšně zastoupil Slávek Sládek

Výsledky najdete zde
Fotogalerie visí na Lokálce
Diskuse na Facebooku

Co nás čeká příště?

14. května máme v Brně na Vinohradech Krajský přebor v "960" - RAPID
18. května pokračujeme ve Fischerkách na Akademické středě, tentokrát BLITZKI

Přebor studentů. II. ročník šachového přeboru studentů a zaměstnanců Masarykovy univerzity se konal ve středu 11. května na Ekonomicko-správní fakultě za účasti 34 startujících, mezi nimiž bylo i pět dívek. Hrály se 10 minutové partie. Soutěž organizoval pan Zdeněk Tomeš. Výsledek: 1. Vojtěch Zwardoň 7,5(9), 2. Vladimír Štefl (oba Přírodovědecká fak.) 7, 3.-8. Martin Šenkýř (Právnická), Peter Zavacký (Ekonomicko-správní), Václav Pekař (Přír.), Martina Marečková (Filosofická) , Radim Panis (Přír.) a Martin Sieber (Práv.) 6, 9.-11. Jaroslav Nekuda, Zdeněk Tomeš (oba Ekon.), Kristýna Novosadová (Práv.) 5,5, 12.-16. Lecie Bartošová (Lékařská), Jan Fiala (Práv.), Ivo Mičulka (Ekon.), Petr Procházka (Fil.), Alice Fajová (Přír.) 5 bodů atd. Podle sdělení pana Vladimíra Štefla se žádný vklad nevybíral, druhou cenou byla láhev červeného vína „ze sklepů Masarykovy univerzity“, vítěz dostal o jednu láhev více. On sám remízoval s prvním a třetím v celkovém pořadí, když matil králem a dámou oba holé krále, spadla mu však fangle. 

přidal David Ciprys dne 13.05.2011 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009