Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Oslavovat 100. výročí šachu budou i dorostenci

Šedesát nejlepších českých dorostenců dostane příležitost oslavit 100. výročí jednotné šachové organizace v Českých zemích (Ústřední jednota českých šachistů založená 8.9.1905) bleskovým turnajem v reprezentačních prostorách pražského paláce Žofín v neděli 18.9.2005. Dlouho dopředu je plánováno jako dopolední součást oslav mistrovství ČR v bleskovém šachu, které se v posledních 2 letech hrálo před Vánoci na stejném místě za účasti televizních kamer a kompletní české velmistrovské špičky.

V těchto dnech bylo definitivně potvrzeno, že současně s mistrovstvím mužů proběhne i bleskový turnaj 60 nejlepších českých dorostenců (ročník narození 1989 a ml.). Z JmŠS jsou přímo nominováni medailisté z posledních mistrovství ČR mládeže Anna Bálková z Tatranu Poštorná a Lukáš Kuchynka z ŠK Hustopeče, podle výše Ela i Jaroslav Hejný z ŠK Brankovice. Těsně za branami (ale s poměrně reálnou šancí na dodatečnou nominaci ) zůstali Jan Kavalír z Makkabi Boskovice a Radek Šťastný z ŠK Brankovice. Další 2 hráče nominuje JmŠS, kritéria budou upřesněna v nejbližších dnech. Soupeření krajů na nedávné Olympiádě dětí a mládeže v Brně se ukázalo jako poměrně silně motivující prvek. Druhý největší krajský svaz si ani v Praze nemůže uříznout ostudu, i když zde půjde hlavně o atmosféru setkání špiček českého šachu v prostředí, které je jednou z nejprestižnějších pražských adres.

Po skončení bleskových turnajů bude následovat Galavečer českého šachu, který by měl oslavit 100. výročí nepřetržité existence šachové organizace, ocenit největší postavy českého šachu posledních let a představit šachové hnutí sponzorům a médiím jako moderní sportovní disciplínu, kam stojí za to vložit prostředky a přijet natočit zajímavou reportáž. Těšme se.

přidal David Ciprys dne 21.07.2005 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009