Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Ohlédnutí za juniorským šampionátem aneb Přibyslav má talent

"Oproti loňskému ročníku se nic moc nezměnilo. Ti starší osmnácti let (kdo ví, jestli jen tito) to nevydrželi a „zapařili“ už první dva večery a tak jsme z neděle na pondělí po půlnoci zažili soutěž „Přibyslav má talent“ - soutěžilo se především v lidových písních českých a moravských ... vyhrál tedy ten, komu bylo kolem čtvrté ráno ještě alespoň trochu rozumět a nesekl při tom sebou o zem. Další noci začal probíhat na chodbě třetího patra turnaj v minifotbálku. Toto ale bylo silné kafe i na ředitele turnaje, jinak klidného a vyrovnaného člověka, pana Paulíka. Ten razantně zakročil a tím nám začaly pohodové a klidné večery a noci..."

Výsledky najdete zde, stránky soutěže pod názvem ACO CUP zde, článek vítěze Petra Čižinského (na snímku dole uprostřed) o turnaji najdete zde

Úvodní citát ze zprávy Radka Strnada (jemuž vděčíme i za většinu zde uvedených fotek) nás s trochou nadsázky uvádí do atmosféry juniorských šampionátů, které rozhodně pro pořadatele nejsou procházkou růžovou zahradou - nakonec i zpráva vítěze uvádí pozoruhodný důvod pro jen zřídkavé návštěvy místních pohostinství - při odchodu z hotelu do penzionu k přespání bylo většinou už zavřeno.... Přesto, jak vidíme i na úvodním snímku, podmínky vytvořené pro hráče snesou nejpřísnější měřítka a kolektiv vedený předsedou šachového kraje Vysočina Václavem Paulíkem zaslouží velký dík.

Už jen ty všudypřítomné panely sponzorů ukazují, že pořadatelé na akci pracovali dlouho předem. Pitný režim a páteční pribináčky a hermelíny si mohli účastníci vychutnat přímo u partie, partnerství firmy ACO Industries, majitele hotelu (Hasičská vzájemná pojišťovna) a dalších firem pocítily peněženky jejich rodičů na velmi příznivých pobytových cenách.

Systém juniorských přeborů je vděčným zdrojem diskusí, pojďme si udělat malou statistiku. Jaká byla účast z jednotlivých krajů?

Vysočina 15       Praha 5
Zlínský 11   Plzeňský 4
Moravskoslezský 10   Olomoucký 3
Jihomoravský 8   Jihočeský 2
Královéhradecký 7   Pardubický 2
Středočeský 7   Liberecký   0
Ústecký 6   Karlovarský 0

Vítězné dorostenky D18 (zprava) Karolína Olšarová, Barbora Kolomazníková a Helena Grussová

A jaká byla úspěšnost, sečteme-li medaile z finále juniorek a dorostenek s postupy na MČR juniorů a dorostenců?

Moravskoslezský 3-0-0     Plzeňský 0-1-0
Pardubický 1-0-1   Ústecký 0-0-1
Zlínský 0-2-0   Vysočina 0-0-1
Praha 0-1-1      

Celkoví vítězové ve společnosti personálního ředitele firmy ACO Martina Klusáčka, poslankyně a exstarostky Havlíčkova Brodu Jany Fischerové a radní pro kulturu a školství kraje Vysočina Marie Kružíkové, zdroj: Vysocina-news.cz

Účast špiček nebyla vůbec špatná. U děvčat chyběla jednička Kristýna Havlíková a trojka Tereza Olšarová (ta hrála v Mariánských Lázních v dresu Sněženek), ale nastoupily hráčky č. 2, 4 a 5 českého žebříčku Karolína Olšarová, Magdalena Miturová a Helena Grussová.

U chlapců bude vzhledem k přímým postupům lepší podívat se na právo účasti ve finále MČR. Jedničky kategorií juniorů a dorostenců IM Jan Krejčí a IM Vojtěch Plát mají možnost požádat o divokou kartu. Z dalších hráčů českého žeříčku získali právo účasti v kategorii juniorů hráči č. 2, 5, 7 a 20, v kategorii dorostenců hráči č. 2, 3, 5, 7, 13 a 22. Ať už jsou názory na juniorské kvalifikace jakékoliv, tento systém generuje do finále skutečné špičky.

Swati Waclawe, oroduj za mesto Przibislav

Pokud bychom hypoteticky předpokládali, že všichni svého práva využijí (což v některých případech není jisté), zkusme se mrknout, z kterých krajů tato elitní juniorská dvanáctka pochází:

Moravskoslezský 3     Plzeňský 1
Olomoucký 3   Vysočina 1
Praha 2   Zlínský 1
Pardubický 1         

Rozlučme se s zadumanou Vysočinou pohledem na přibyslavské zákoutí, "kde se zastavil čas" a doufejme, že to není na dlouho. Bylo to tu fajn.

přidal David Ciprys dne 27.11.2010 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009