Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Moutnicích proběhlo Mistrovství Orla v šachu

Tento den proběhlo Mistrovství Orla v šachu. Pořadatelem se jako již tradičně stala orelská jednota v Moutnicích. Ředitelka turnaje Pavla Vymazalová šachu vysloveně fandí a navíc dokáže kolem sebe shromáždit potřebný houf spolupracovníků, takže turnaj má spád a v místní orlovně je zajištěno vše, co takový turnaj potřebuje: kvalitní a pohostinný bufet, velmi pěkný a prostorný hrací sál a příjemné a srdečné zacházení s hráči ze strany pořadatelů.

Pohodová atmosféra tak zcela vládne hracími prostory a námitková komise je již několik volena naprosto formálně, neboť nemá vůbec žádnou práci.

 

Čtyřiatřicet účastníků sehráli devítikolový švýcar tempem 2 x 15 minut na partii. Vedle naprostých začátečníků a rekreačních hráčů jsme však ve startovní listině mohli najít i zkušené borce ostřílené z mistrovských šachových soutěží. Ti samozřejmě pak patří k favoritům.

 

Hlavní favorit Bronislav Vymazal (ano, jde o syna ředitelky turnaje) měl oproti jiným účastníkům výhodu v tom, že skutečně mohl ze všech vstávat v sobotu ráno až nejpozději – cesta z domu do orlovnu mu zabere slabé dvě minuty chůze. Výhoda to však byla zřejmě jen pomyslná, protože oproti minulým letům se Broňovi ne zcela dařilo tak, jak si asi představoval. Nejprve v druhém kole ztratil půlnoc s kouřimským Michaelem Vaškem a po výsledkové „malé rošádě“ v pátém a šestém kole se vyhlídka na vítězství naprosto ztratila. Broňa však nerezignoval a následujícím výkonem tří bodů ze tří partií nakonec dosáhl alespoň na třetí místo.

 

Broňa však nebyl jediný z favoritů, komu se dnes nedařilo, a tak další medaile se zcela překvapivě staly kořistí až pátého a šestého nasazeného hráče – mistrovství vyhrál Ignác Pospíšil z Orla Horní Moštěnice (7,5 bodu) a na druhém místě skončil Jan Píštěk z Orla Veselí nad Moravou (7 bodů). Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Ivana Horáková (Moutnice) a nejlepším žákem Martin Nezval z Orla Brno – Bohunice.

 

Konečnou výsledkovou listinu můžete najít zde

přidal Miroslav Hurta dne 27.11.2010 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009