Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Školení rozhodčích úspěšné

14 nových rozhodčích II. třídy a 11 III. třídy se zřejmě na obtížný závěrečný test (někteří jej nestihli dokončit ani po 45 minutách) poctivě připravilo a 8 z nich dokonce docílilo absolutní zisk 69 bodů ze 69. Přesto je tempo přibývání rozhodčích nedostatečné. Současní 2 mezinárodní rozhodčí (oba už překročili sedmdesátku), 4 ústřední rozhodčí a 6 rozhodčích I. třídy (ti jediní mohou pískat ligové soutěže, že se tak neděje, je jiná věc) jsou zatraceně málo.

Rozhodčích II. třídy je ode dneška asi 45, rozhodčích III. třídy okolo 160. Zhruba 2/3 z tohoto počtu jsou ovšem rozhodčí neaktivní, kteří o svou formální kvalifikaci přijdou 31.12.2007.

Dnešní nedělní program naplnila především Pravidla šachu. Tradiční a žádaný lektor Petr Buchníček si za sebe buduje náhradu v podobě nejžhavějšího jihomoravského kandidáta na titul mezinárodního rozhodčího Petra Harasimoviče a oba pánové se ve výkladu střídali, doplňovali a opravovali.

Dvojice David Hampel a David Ciprys se krásně hádali ve scénkách, v nichž se jim opět dařilo dokazovat, že rozhodčí, ten tvrdej chleba má. Jako vždy v minulosti bylo nesprávných reakcí téměř stejně jako těch správných a i ti, kteří nakonec v závěrečných testech dosáhli 100% výsledku, měli při praktických cvičeních okna, výpadky a lehké přehmaty. Ale přesně tak to chodí i v reálném životě. Nikdo není Pan Neomylný.

Nový vítr v Komisi rozhodčích ŠSČR Jaroslav Benák přednesl ještě horké novinky z novelizace Statutu rozhodčích, Miroslavu Hurtovi se tentokrát podařilo naučit ovládat digitální hodiny opravdu každého. Všichni účastníci si z bezedných lokomotivních krabic vytáhli svoje "Dégétéčka" a díky bezchybnému metodickému vedení lektora zvládli během půlhodinky nastavení všech režimů až po ten nešťastný letošní ligový, na který i sám lektor musel vylovit z tašky tahák s návodem. Bůh buď ligovým rozhodčím milostiv.

Na výsledky testů si všichni účastníci počkali, řada z nich po "vyhlášení výsledků" probírala s lektory správné odpovědi na chybně zodpovězené otázky a bylo vidět, že drtivá většina z nich se nespokojila jen se slepým střílením odpovědí, ale snažila se skutečně přijít věci na kloub. A to je asi nejlepší zpráva z tohoto školení.

Dosavadní seznam úspěšných absolventů školení najdete na dvou excelovských listech v příloze.

Soubor ke stažení: [xls]

přidal David Ciprys dne 17.09.2006 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009