Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Krajské žebříčky vedou Blatný a Blažková

Úprk velmistrů z Lokomotivy Brno do 1. ŠK Novoborský zamával čelem krajského žebříčku natolik, že z původní téměř absolutní hegemonie zůstala Lokomotivě v první desítce pouhá 4 místa. Pravda, jsou mezi nimi i obě nejvyšší příčky obsazené velmistrovským duem Pavel Blatný + Tomáš Polák. S velkým odstupem následuje na třetím místě Miroslav Jurka z Durasu Brno.

Mimochodem 1. Novoborský ŠK suverénně vyhrávající v uplynulých letech jednu soutěž za druhou bude hlavním favoritem letošní extraligy. Pozoruhodné určitě je, že do Nového Boru se oklikou přes Brno postupně přemístil téměř celý hvězdný tým Hagemannu Opava a duší (lépe řečeno finančním pilířem) novoborského klubu je podnikatel a jednatel několika významných firem odpadového hospodářství Roman Mužík pocházející právě z Opavy. Novoborský ŠK funguje skutečně profesionálně, má svého prezidenta, viceprezidenta a dokonce i finančního ředitele a jeho internetové stránky jsou bezkonkurenčně nejlepším oddílovým webem v ČR. Inu podívejte se sami.

Kromě obou velmistrů zbyli v našem kraji už jen 2 mezinárodně titulovaní hráči - IM Vasil Tričkov a IM Josef Augustin, který však svůj titul získal už před dlouhými 30 lety. To je výzva především pro mladé borce. Nejblíže k titulu má 5. hráč krajského žebříčku Neklan Vyskočil, který už má splněny předepsané 3 normy, ale k udělení titulu potřebuje dohnat svůj rating k hranici 2400.

Jihomoravskou královnou zůstává s velkým náskokem jediná mezinárodně titulovaná žena - WIM Petra Blažková.

V celostátním měřítku na tom nejsme nic moc. Nejlepší jihomoravané Pavel Blatný a Tomáš Polák figurují na 12. a 13. místě celostátního žebříčku, Petra Blažková je sedmá.

Čtrnáctiletý Hustopečský Lukáš Kuchynka se s přírůstkem 102 bodů na velmi slušných 2170 stal nejúspěšnějším hráčem nové LOK k 1.9.2006. Lukáš vévodí krajským žebříčkům do 14, 16 i 18 let, je druhým mužem okresu Břeclav a třetím hráčem České republiky do 14 let.

Bronzovou příčku v ČR zaujala mezi dívkami do 12 let i Karolína Zavadilová (na snímku vpravo) z Durasu Brno.

Podrobnější statistiky vybrané z LOK k 1.9.2006 si můžete prohlédnout v příloze.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 02.09.2006 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009