Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Pěstujete si nejlepší sportovce?

Nad anketami o nejlepšího sportovce města, okresu nebo kraje většina šachistů mávne rukou, "nemáme šanci, nemáme čas, nemáme zájem". Jistě, pokud komunikace se Sportovní komisí města nebo regionálním sdružením ČSTV neexistuje a v místním tisku se šachy neobjeví jak je rok dlouhý, těžko dá někdo z porotců hlas šachistovi nebo šachistce, o kterých nikdy neslyšel.

Nejlepší sportovce si totiž každý musí vypěstovat, doslova jako mrkev na zahrádce. Základem je samozřejmě dobré sémě - kvalitní, nejlépe mladý začínající šachista, který sbírá úspěchy mezi svými vrstevníky mnohem rychleji a snáze než protřelý vlk mezi velmistry. Pravidelná zálivka v podobě článků v městském zpravodaji, v okresním týdeníku nebo mailů starostovi je nutným předpokladem úspěchu. Přihnojením aktivní účastí zástupce šachového svazu na regionálních valných hromadách ČSTV, projevením zájmu o anketu či přímo o nominaci do hodnotitelské komise (pokud se komise skládá se zástupců svazů) a samozřejmě přiměřeně asertivním obhajováním úspěchů se někdy dají dosáhnout divy.

Anička Bálková a Lukáš Kuchynka jsou na Břeclavsku díky článkům v novinách, novinovým fotografiím (občas i barevným jako např. minulý týden ze superturnaje v Hustopečích) a jejich neúnavné každoroční nominaci do ankety o nejlepšího sportovce Břeclavska celebritami známými ve sportovním prostředí stejně dobře jako extraligoví stolní tenisté, ligoví atleti nebo medailemi z mistrovství světa ověšení pákaři.

To má samozřejmě příznivý dopad nejen pro ně samotné, ale i pro vyjednávání jejich mateřských oddílů o dotacích, zejména od městských samospráv.

V každé obci je situace jiná, čím větší město, tím větší konkurence ostatních sportů, ovšem princip zviditelňování vlastní činnosti je všude stejný. "Peníze leží na hřišti" říká vousatý slogan fotbalistů a 200 let staré "Publikuj nebo zhyň" je mnohem aktuálnější než tehdá. Mimochodem několikanásobný žákovský vítěz této ankety na Břeclavsku, stolní tenista Antonín Schwarzer z Hustopečí zaujal všechny přítomné nejen svými úspěchy, ale i perfektně padnoucím oblekem, suverénním vystupováním a profesionálními odpověďmi na záludné otázky moderátora slavnostního večera. "Toho chlapce stojí za to podporovat, to je skutečná sportovní osobnost", notovali si nejen hustopečský starosta, ale i četní zástupci sponzorů a novinářů ...

Na přiloženém snímku se culí Anna Bálková na slavnostním večeru s vyhlášením nejlepších sportovců okresu Břeclav obklopena všemi cenami a poháry, které posbírala v kategoriích mládeže i dospělých. Se svou troškou do mlýna přispěl i Lukáš Kuchynka a družstvo starších žáků Tatranu Poštorná, které ve své kategorii obsadilo dokonce 1. místo. Věřte nevěřte, 4. místo z mistrovství ČR družstev starších žáků v Zaječicích žádné sportovní odvětví nepřekonalo.

Soubor ke stažení: [jpg]

přidal David Ciprys dne 17.04.2006 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009