Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Poslední sbohem Ludvíku Nečasovi

Ve věku nedožitých 66 let po těžké nemoci zemřel ve Vyškově dne 11.dubna 2006 Ludvík Nečas. Patřil k dlouholetým členům MKS Vyškov, dlouhá léta vykonával funkci předsedy tohoto šachového oddílu a zároveň i funkci předsedy STK OŠS Vyškov. Zasloužil se též o rozvoj mládežnického šachu na okrese Vyškov. Při příležitosti 100 let šachu v ČR dostal ocenění za rozvoj šachu. Poslední rozloučení se zesnulým proběhne v úterý 18. dubna 2006 v 11.00 hod. v obřadní síni ve Vyškově-Dědicích. Čest jeho památce!

Ke stručné zprávě z OŠS Vyškov ještě pár osobních postřehů Davida Cipryse:
S panem Nečasem jsme se poznali v polovině 90. let. Pravda, komunikace s ním nebyla bez problémů, silná nedoslýchavost mu ji značně ztěžovala a určitě přispívala i k jeho viditelné plachosti. Stál většinou v pozadí, ale byl typickým šachovým nadšencem, díky kterým drží naše hnutí pohromadě. Žádná činnost nebyla pro něj podřadná, a když už něco mělo být uděláno a nikdo se do toho nehrnul, byl tady vždy pan Nečas, který nachystal hrací místnost, odeslal výsledky, napsal zprávu o činnosti, přijel na schůzi, odpověděl na mail. V písemném styku nejlépe projevil svou vlídnou moudrost a jemný "anglický" humor. Při čtení zprávy o činnosti svého OŠS na Konferenci JmŠS, které se už bohužel nemohl osobně zúčastnit, se koutky všem účastníkům schůze jen cukaly. Ludvíku, budeš nám chybět. Děkujeme.

Jen pro ilustraci úryvek z jedné z diskusí na fóru těchto stránek

Otázka:
Čau všichni lidi, hraju šachy už 3 roky, ale zatím to moc neumím poradili byste mě nějaké tipy jak vyhrát? díky Daimon

Odpověď:
Tipů na výhru v šachové hře je několik, ale nejdůležitější podle mého je velká snaha se šachy učit, studovat a mít tu hru nadevše rád, i když z Tebe šachový mistr třeba vůbec nikdy nebude. Navíc obrnit se trpělivostí apačského indiána, nikdy nedávat najevo rozmrzelost a být k soupeřům ohleduplný - zkrátka šachový gentleman. Pokud tohle zvládneš, nebudeš potřebovat žádné fígle k výhře a na každém šachovém klání Tě rádi přivítají...
Ludvík Nečas


V příloze naleznete parte s fotografií

Soubor ke stažení: [jpg]

přidal David Ciprys dne 13.04.2006 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009