Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Okresní soutěže na Hodonínsku ve finále

V neděli dospěl okresní přebor Hodonínska 1. třídy do svého finále. V soutěži, kterou hraje 11 osmičlených družstev s velmi dobrou úrovní, vyhrál bez ztráty kytičky SOKOL Kyjov.

Zprávu o průběhu okresních soutěží zaslal "elektronický šéf" hodonínských soutěží Ing. Petr Galuška z Dubňan, který je spravuje společně s jejich "papírovým šéfem" Ing. Petrem Trávníčkem z Hodonína.

"I když s ročním zpožděním, splnil si ambiciózní tým z Kyjova svůj cíl postupu do KP2. S přehledem v posledním kole odremizoval hodonínskou zálohu družstvo C (celkově 2.). Ne však osmi remízami jak je zvykem jinde, ale po boji.

Na 3. místo na bedně se postaví taky klub z Hodonína a to družstvo B složené z velké části z úspěšného družstva 1.ligy mladšího dorostu.

V soutěži jistě překvapily celky Ždánic a záloha druholigového Bzence. Tito adepti na přední příčky se nedostali ani do první půlky tabulky.

Poslední příčku s 5 body obsadil Kněždub. Sestupovat asi nebude, protože není naplněn plný počet družstev v soutěži a taky proto že záloha Kněždubu vyhrála OP2.

Tak tedy sláva vítězům a čest poraženým.
Přejme Kyjovu aby nezaplatil nováčkovskou daň.

Výsledky posledního kola a závěrečná zpráva jsou v příloze.


Pokud se podíváme do nedaleké budoucnosti a řídící komise JmŠS ponechá stávající systém KP2, může vzniknout Břeclavsko – Hodonínská skupina, kdy tu budou 4 družstva z břeclavska a 8 družstev z hodonínska. Otázkou je, zda v posledním kole neklopýtne Veselí.

Pomalu ale jistě vzniká novy region kde se po několika sezonách všichni znají a má to zajímavou atmosféru. O to horší je to pro nováčky. Pokud bude tento trend pokračovat vzniknou oblasti Brno, Hodonín – Břeclav a potom ti ostatní."

Soubor ke stažení: [rtf]

přidal David Ciprys dne 05.04.2006 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009