Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Tomáš (Lukáš) Kuchynka v Mladé Frontě

Nezájem, bojkot, absolutní ignorace - to je nejčastější názor šachistů na novináře. Minimum zpráv o šachu v novinách i televizi je objektivním faktem stejně jako rušení šachových hlídek. Na druhé straně si musíme přiznat: kolik jsme schopni vyprodukovat zpráv, které by zaujaly více než cca 0,2% populace aktivních (registrovaných) šachistů?

Když přijel Karpov do Prahy sehrát exhibici s Navarou, byly toho plné noviny a záběry v hlavních zprávách všech televizních stanic několik dní po sobě. Asi to s těmi novináři není zase tak beznadějné. Jen je jim třeba dát příležitost k reportáži, která zaujme řádově více čtenářů a diváků než těch 0,2%.

Reportáž ve včerejší Jihomoravské příloze Mladé Fronty Dnes takové parametry určitě měla. V seriálu o mladých nadějích Jihomoravského kraje se dostalo na Lukáše Kuchynku a kromě nepřehlédnutelného článku se fotka objevila i v záhlaví listu. Lukáš se zde sice jmenuje Tomáš, šachový expert by k článku měl tisíc výhrad ("ti novináři to vždycky zprzní, příště už tam nic nepošlu"), ale sledovanost v nejčtenějším českém deníku musela být velká právě pro "novinářský" styl přístupný i nezasvěcené populaci, která má k přesné představě o šachu a jeho soutěžích stejně daleko jako většina šachistů ke goru-ryu.

Přečtěte si v příloze.

Soubor ke stažení: [jpg]

přidal David Ciprys dne 26.10.2005 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009