Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Schůze rozšířené STK navrhla zkrácení termínu pro přihlášky do ligových soutěží

V neděli 13.5.2018 proběhla na tradičním místě - v hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě - za účasti republikové STK, předsedů krajských STK a vedoucích ligových soutěží schůze rozšířené STK. Jedním z prvních bodů programu bylo tradiční schvalování výsledků a pokut v ligových soutěžích. Zatímco Viktoria Žižkov se svou žádostí o snížení pokuty uspěla, žádosti Kroměříže po delší diskusi vyhověno nebylo. Objevilo se také několik pokut za neodehrání předepsaného počtu partií. Někteří zástupci družstev si v té souvislosti postěžovali, že se jedná o "drahé školení". Vedoucím ligových soutěží bylo doporučeno na tuto povinnost družstva upozornit v úvodních zpravodajích.

Diskutovalo se o situaci, kdy v některých krajských přeborech družstev hrají neregistrovaní hráči, což je situace, která by podle Soutěžního řádu vůbec neměla nastat. Podle Martina Šmajzra za tyto hráče není hrazen příslušný poplatek, takže jejich partie nejsou započítávány na Elo. Mluvilo se také o databázi na starém webu, která by měla být zrušena, ze staré databáze by měla být údajně zachována jen historie soutěží. Ze zkušeností členů rozšířené STK vyplynulo, že většina lidí kvůli chybám v nové databázi zatím stále preferuje databázi starou, takže lze Výkonnému výboru doporučit, aby starou databázi zachoval do doby plné funkčnosti databáze nové.

Následně byl schválen návrh Sportovního kalendáře, podle kterého začnou soutěže 14.10.2018 2. ligou, o týden později vypuknou prvoligové boje a o prvním listopadovém víkendu naváže extraliga. Všechny soutěže družstev pak budou dohrány do Velikonoc, které připadají na druhou polovinu dubna. Ještě před obědem je schválen rozpis extraligy, po obědě pak rozpis 1. a 2. ligy. Kdo by v rozpise hledal tradiční rozdělení družstev do skupin, hledal by tentokrát marně. STK se rozhodla provést rozdělení do skupin až na základě skutečně přihlášených družstev. Družstva se tedy letos nebudou hlásit do konkrétních skupin, ale budou do nich rozdělena až na základě přihlášek, které budou odesílat pověřenému členovi STK Marianu Sabolovi. Z toho důvodu STK navrhla zkrácení termínu pro přihlášky na 20.6., tento termín ještě musí schválit Výkonný výbor. Z přiložené mapy vyplývá, že na východě republiky se nachází hned 26 družstev oprávněných hrát 2. ligu. Všechna tato družstva se ale do dvou skupin (E a F) rozhodně nevejdou, takže hned dvě družstva budou ohrožena přesunem do skupiny D. Nejvíce ohroženými družstvy jsou Ořechov, Lipovec a obě brněnská družstva. Podle předběžných informací by losování ligových soutěží mělo proběhnout 21.7. v Pardubicích.

Byly navrženy také některé změny Soutěžního řádu, předsedové krajských STK k nim mohou posílat své připomínky. V závěrečné diskusi se pak mluvilo především o rozhodčích. Diskutovalo se o požadavku na nehrající rozhodčí, kteří by dle představy FIDE nejen neměli nastoupit k zápasu, ale neměli by být vůbec uvedeni na soupisce. Tento požadavek není v našich soutěžích reálný, takže jakmile na něm FIDE bude striktně trvat, může dojít k tomu, že soutěže nebudou započítávány na FIDE Elo. Komise rozhodčích řeší oprávnění rozhodčích řídit různé typy soutěží, uvažuje se o zkrácení školení pro rozhodčí třetí třídy, byl zmíněn také seminář pro FIDE rozhodčí, který proběhne v září.

V příloze najdete přehled družstev oprávněných hrát 2. ligu.

Soubor ke stažení: [png]

přidal Vladimíra Šťastná dne 16.05.2018 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009