Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Z 1. dorostenecké ligy sestupují Brankovice B

Závěrečným soustředěním od pátku 22. do neděle 24. dubna skončila východní skupina 1. dorostenecké ligy, v níž startují 3 naše družstva - Tatran Poštorná, ŠK Hodonín a ŠK ZŠ Brankovice B.

Pohříchu byla všechna tři namočena v sestupových vodách. Utonuly nakonec jen poslední Brankovice, ale i osmý Hodonín a sedmá Poštorná získaly definitivní jistotu až v úplně poslední partii posledního kola, v níž boršický Fiala udolal v dámské koncovce Miketu z Dolního Benešova a odsoudil tak právě Dolní Benešov do role čekatele na výsledky v ostatních skupinách 1. ligy.

Boršice byly vůbec největším překvapením celého soustředění. I bez svého lídra Pavla Dvouletého porazily všech 5 soupeřů včetně obou Frýdků-Místků. Přitom nadpoloviční většina tohoto družstva jsou mladší žáci - loni se těsně zachraňovali, letos čeřili vodu v čele, pro příští rok jsou velkými favority na postup. Frýdek-Místek B tak málem přišel o postup do extraligy. Kolegiálně vypomohlo nekompletní frýdecké céčko (hrálo jen v pěti), které porazilo druhého hlavního zájemce o extraligu Sokol Postoupky.

Tatran Poštorná po loňském 2. místě dosti slevil z obvyklé výkonnosti, ovšem důvodem byly chronické problémy se sestavou. V základní sestavě hrál Tatran je jedinkrát, když doma porazil štiku soutěže Sokol Boršice 4,5:1,5. Případné postupové ambice pro příští rok stojí a padají právě s účastí jeho nejlepších hráčů.

Nováček ŠK Hodonín se předvedl v nejlepším světle. Když se v neděli na rozhodující zápas o udržení s Dolním Benešovem sešel (podobně jako Poštorná) snad jedinkrát v nejsilnějším složení, vyhrál přesvědčivě 4,5:1,5 a ani v příštím roce by neměl mít vážnější problémy.

ŠK Brankovice B se propadly až na úplně poslední příčku a upřímně řečeno jejich případný návrat do soutěže v květnové baráži nevypadá moc reálně. A kde je nějaký další oddíl, který by mohl v lize uspět? Zatím zřejmě na obzoru není nikdo...

Po organizační stránce dopadlo soustředění hrané na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži opět výborně. Vladimír Opluštil se svými bývalými odchovanci ze Sokola Postoupky zajistil střízlivé, ale poměrně levné ubytování i stravování v místě konání (ubytování 170Kč, celodenní strava 130Kč). Hrací prostředí v aule gymnázia bylo výborné, opět se dostalo i na večerní bleskový turnaj (vyhrál osmnáctiletý trenér Poruby Libor Veselý, před domácím Romanem Brázdilem a staroměstským Jaroslavem Shánělem), průběžně vycházel partiový bulletin, po celou dobu byla k dispozici tělocvična. Snad jedině návaly v jídelně zapříčiněné kolizí s jinou akcí některé strávníky mírně stresovaly. Ovšem nádherné počasí a posezení u zmrzliny ve stínu zámecké věže na kroměřížském Velkém náměstí pár kroků od hracího sálu jsou velkým lákadlem pro podobné akce ve stejném prostředí.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 24.04.2005 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009