Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC - 9.kolo

Dnešní poslední kolo letošního roku JmKPIIC nepřineslo v pořadí vůbec žádnou změnu. Přesto bylo plné zajímavých situací a výsledků: Hned tři hostující týmy dorazili pouze v sedmi – a všechny tři si přesto odváželi vítězství; poprvé v sezóně padl suverénní vítěz Veselí B, kterému to však již nemohlo ublížit; nejdramatičtějším zápasem posledního kola byl bezesporu souboj o sedmou příčku. A tím začneme:

VSK Univerzita Brno B - Klub šachistů TJ Bučovice. Domácí nastoupili v základní sestavě, což však u nich není až tak nic výjimečného. Hosté jen se dvěma, ale proklatě osvědčenými náhradníky (první z nich odehrál spolehlivě celou sezónu a druhý nastoupil čtyřikrát a čtyřikrát zvítězil!). Mírně favorizováni byli domácí – 119 průměrných ELO bodů v jejich prospěch. Ale rozhodli lídři hostů – na druhé šachovnici dokonce s mankem ELO bodů téměř pětisetbodovým! Tyto dva body rozhodly zápas na konečných 3-5. Bučovice tak končí v suchu na sedmém místě, domácí Univerzita si musí počkat na sestupy z druhé ligy – pokud sestoupí více jak jedno jihomoravské družstvo (což se zdá téměř jisté) – sestupuje i Univerzita.

Jiskra Strážnice - ŠK Veselí nad Moravou B. Domácí si vyšlápli proti lídrovi a jasnému postupujícímu v podstatě v základní sestavě a měli malou teoretickou výhodu +28 průměrných ELO bodů. Při šesti partiových remízách rozhodli předáci domácích o výhře 5-3. Strážnici to pomohlo udržet pěknou čtvrtou příčku a Veselí to neublížilo…

TJ Tatran Poštorná - Jezdci Jundrov C. Labutí píseň letošní nepovedené sezóny Tatranu nemilou a lidsky hořkou příhodou přispěla do – v dnešních dnech opět hojně diskutovaného – tématu „mobil, šachy a pravidla FIDE“. Nechme je plynout slovy domácího kapitána:“ Hosté dorazili jen v sedmi, ale na pěti šachovnicích měli ratingovou převahu, takže bylo možno očekávat vyrovnaný zápas. Za hosty pěkně skóroval černými Radek Přibyl, vzápětí stejným způsobem kontroval domácí František Režný, který se nezalekl ratingového manka 219 bodů a stal se letos nejúspěšnějším poštorenským hráčem. Smůlu jsme měli na poslední šachovnici. Agilní někdejší poštorenský klubový boss z poloviny sedmdesátých let, dvaaosmdesátiletý Rudolf Kuřil, se v pátek nachladil na plese seniorů, v sobotu musel vynechat tradiční rozhodování v extraligovém ping-pongovém duelu Břeclav - Moravský Krumlov, ale na šachy přišel. Bohužel neviděl vítězné pokračování a partii nakonec prohrál. Taktickým úderem v soupeřově časovce zkušeně vyhrál hostující lídr Jakub Bednář. Na čtvrté desce hráči zapůlili až po desetinásobné nabídce remízy. Naopak na dvojce ztrojili těžké figury každý na jednom centrálním sloupci, škádlili se šachováním a partii dali za půlku až po taktních náznacích spoluhráčů, jestli by nebylo lepší jet domů, když už se stejně nikde nehraje a zápas je rozhodnut. Nejvíce mě mrzela událost na páté šachovnici. Našeho borce, kdysi ligové úrovně, trápí vleklé zdravotní problémy, partie dobře zakládá, ale pak dolehne únava, zamyslí se a často prohraje na čas už krátce po 20. tahu. To ho velmi deprimuje a už začátkem sezóny prohlásil, že letos končí. Na dnešek ohlásil poslední soutěžní partii bezmála půlstoleté kariéry. Současně si pořídil nový mobil, který před partií předpisově vypnul a zasunul do vesty. Pravděpodobně opřením o stůl se citlivý přístroj začal v půli partie probouzet. Lehce zavyl a pak začal v krátkých intervalech vydávat pípnutí. Co teď? Jubilejní partie zasloužilého člena, jednoho z nejspolehlivějších a nejslušnějších v celém oddíle. Partie, kterou opět dobře založil a moc, moc si přál zakončit soutěžní dráhu vítězstvím nebo alespoň neprohrát. Jako rozhodčí jsem u partie bezradně prostál poctivých deset minut. Desetkrát se rozhodl partii ukončit a desetkrát naopak přimhouřit oko a nechat v ní pokračovat, když soupeř ani kapitán hostí nebyli v zásadě proti. Nakonec jsem nešťastnému hráči zápasícímu po celou tu dobu s novým mobilem vysvětlil, že pravidla jsou pravidla a kdybychom náhodou touto partií zápas vyhráli, byly by z toho potoky zlé krve. Vsázím všanc svou rozhodcovskou kvalifikaci, ale doteď nevím, jestli to bylo správné.“ Tatran tak po prohře 3-5 beznadějně upadl do skupiny sestupujících, navíc s výraznou pachutí.

Galerie Závodný Mikulov - ŠK Duras BVK Královo Pole C. Do Mikulova dorazil zdecimovaný Duras C v sedmi hráčích, přičemž pouze tři z nich měli na hrudi vyšité „zetko“… Přesto se jim pravděpodobně dařilo na co sáhnuli a i přes počáteční hendikep dosáhli výrazného vítězství 2,5-5,5. Domácí by pravděpodobně od sestupu nespasila ani dnešní případná výhra, tak je to alespoň nemusí mrzet.

ŠK Lokomotiva Brno E - Š.K. 1923 Sokol Kyjov. Favorizovaným hostům se udála nemilá příhoda, kdy jejich borec na osmé šachovnici dorazil se značným zpožděním téměř dvě hodiny po zahájení utkání vinou obrovitého zpoždění vlaku. Přesto dokázali, že jsou jistým a suverénním korunním princem letošního ročníku. Ve třech partiích zvítězili a při ostatních plichtách to tak znamenalo konečných 3-5. Podobně jako v předchozím případě to domácí nemusí mrzet, protože se nachází v klidných vodách, kde sestup nehrozí.

Jiří Myšulka
vedoucí soutěže JmKPIIC

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 25.02.2018 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
11.03.2018 JmKPIIC - závěrečná práva ke stažení
25.02.2018 JmKPIIC - 9.kolo ke stažení
12.02.2018 JmKPIIC - 8.kolo Postupuje Veselí B! ke stažení
01.02.2018 Zakletá klubovna ke stažení
28.01.2018 JmKPIIC - 7.kolo ke stažení
16.01.2018 Návrat do Strážnice ke stažení
14.01.2018 JmKPIIC - 6.kolo, dominance domácích a 4x4,5-3,5 ke stažení
26.12.2017 Lokálka před Vánocemi ke stažení
17.12.2017 JmKPIIC - 5.kolo. Půlmistrem Veselí B! ke stažení
06.12.2017 Zájezd do Bučovic ke stažení
03.12.2017 JmKPIIC - 4.kolo ke stažení
21.11.2017 Poznámky z Mikulova ke stažení
19.11.2017 JmKPIIC - 3.kolo ke stažení
05.11.2017 JmKPIIC - 2.kolo 5×5,5-2,5... ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009