Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Konference ŠSČR proběhla hladce a krátce

Neobvykle brzy skončila v sobotu 24. 2. v Havlíčkově Brodu Konference ŠSČR, na níž se sešlo 55 delegátů z 59 oprávněných, a to i přesto, že Výkonný výbor ŠSČR hrubě podcenil přípravu konference a tak důležitý dokument, jako je návrh nových stanov svazu, pověsil na web pouhé dva dny před jednáním. Je opravdu škoda, že tak závažný dokument nemohl projít celosvazovou diskusí.
Na jednání konference se delegáti snažili nejhorší nedostatky na místě opravit, ale pod hrozbou, že by se musela svolat mimořádná konference, anebo že by nové stanovy platily až za rok, nakonec kapitulovali a vzali nový návrh s mírnými úpravami na milost. Až praxe tedy ukáže, zda v přijatém návrhu nečíhá někde nějaká skrytá zrada... Zatím můžeme prozradit, že nové stanovy otevírají svaz individuálním členům a umožňují vznik oddílů bez právní osobnosti, tedy nutnosti zřizovat spolek. Individuální členové nebudou moci hrát soutěže družstev, členský poplatek jim byl nakonec schválen ve výši 400 Kč.

Nespokojenost panuje s novým svazovým webem, který stál hodně peněz a a jeho nepřehlednost a neúplnost je spíše pro zlost než dobrou vizitkou svazu. Naopak delegáti ocenili poměr přísun peněz do oddílů ze svazových projektů a skutečnost, že i přesto hospodaření svazu za loňský rok skončilo s kladným hospodářským výsledkem.

Problémy mohou svaz i oddíly očekávat v souvislosti se zavedením rejstříku sportovců a směrnicí GDPR.

Z jednání jsme připravili malou fotoreportáž, která bude k tomuto článku připojena v pondělí odpoledne.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Miroslav Hurta dne 24.02.2018 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

» 
25.8.-1.9.2019

Veletržní turnaj

» 
» 
14.9.2019

100 let Kociánky

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009