Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Sedmdesátník Karel Jahn

Na prosbu autora Jana Kalendovského zveřejňuji rozsáhlý materiál o jednom z významných regionálních hráčů, jenž má za sebou zajímavá šachová období a prošel i extraligovou Univerzitou Brno. Slovo má nyní Jan Kalendovský.

Mnozí z vás mladých asi sotva znáte tohle jméno a čím se v šachu proslavil. Zato my, sedmdesátníci, kteří jsme byli přáteli a kolegy Karla Jahna, máme na jeho šachové působení ty nejlepší vzpomínky. Karel Jahn se narodil 3. července 1947 a svoji hráčskou kariéru zahájil zhruba ve 14 letech. Dnes už je to na budoucího velmistra docela pozdě, ale v dobách, kdy dorostenci měli jednou za rok okresní přebor a pokud nevyhráli a nepostoupili do přeboru kraje, jejich kariéra na rok skončila. Jahn byl registrován v okrese Brno-venkov a do KP dorostu postoupil již v roce 1962. Ze starých kronik jsme do níže uvedené přílohy vybrali vše dostupné o jeho dalším šachovém růstu, dlouhých přestávkách i krátkých vrcholech v podobě čtyřnásobného startu za extraligový tým Univerzity Brno. Takže začínáme:
Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Neklan Vyskočil dne 07.07.2017 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009