Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Druholigový Černý Petr zůstal Lipovci

V neděli 28. 5. proběhla na tradičním místě - v hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě - schůze rozšířené STK, jejíž hlavní náplní bylo jako obvykle schválení pokut, sportovního kalendáře, rozpisů včetně rozdělení družstev do skupin a také projednání návrhů na legislativní změny. Co se týče pokut, většina jich byla schválena tak, jak byly navrženy vedoucími jednotlivých soutěží. Vedoucím soutěží byla současně navýšena odměna o 1.000 Kč, nejlepším vedoucím neboli "vedoucím soutěže roku" pak byl vyhlášen pan Hnilička zejména díky jeho skvělým zpravodajům z 2. ligy E.

Od vedoucích soutěží zazněly připomínky k delegaci rozhodčích, kdy zejména na začátku soutěže byly delegace rozesílány na poslední chvíli. Doporučeno tyto připomínky směřovat přímo na Komisi rozhodčích. Od Martina Šmajzra zazněla připomínka, že někteří vedoucí hlavně krajských soutěží nezasílají včas podklady pro zápočet na FIDE Elo. Směrem k Martinu Šmajzrovi naopak mířila připomínka na absenci zpětné vazby ohledně přijetí souborů pro zápočet na FIDE a LOK.

Bez větší diskuse je následně přijat Sportovní kalendář ve verzi 1 a také rozdělení extraligových družstev do dvojic. Duras, který po pádu Lokomotivy v Brně osaměl, bude tvořit dvojici s Rapidem Pardubice. U 1. ligy došlo pouze k drobné změně, kdy Jihlava byla zařazena do skupiny východ a Hradec Králové do skupiny západ. Následně začíná diskuse o skupinách 2. ligy. Most a Údlice jsou oproti původnímu návrhu přeřazeny do skupiny A, do skupiny B pak putují dvě pražská družstva. Zůstává otázka, jak vyřešit situaci na východě - 25 družstev do 2 skupin rozdělit nelze, takže je jasné, že buď Lipovec, nebo některé z brněnských družstev dostane "Černého Petra" v podobě přeřazení do skupiny D.

Po obědě je rozhodnuto, že nejspravedlivějším řešením nastalé situace bude los. Při losování byl z osudí vytažen právě Lipovec, který tedy nově spadá do skupiny D. Bez větší diskuse je poté schválen Statut vedoucího soutěže. V rozpise extraligy je nově stanoven začátek sobotního kola na 14 hodin s tím, že hosté mají právo požádat o začátek utkání v rozmezí od 10 do 14 hodin. Dochází také k navýšení pokuty za pozdě odeslanou přihlášku do soutěže z 500 na 1.000 Kč.

Poté přichází na řadu nejdiskutovanější bod - návrhy na změny v legislativě. Z jednání Konference ŠSČR vyplynul úkol projednat možnost cizinců být na třech soupiskách, rozšířená STK tento návrh podpořila. Nejdelší diskuse se rozpoutala na téma rozpis soutěže x propozice. Diskutovali ale především členové úzké STK a závěrem diskuse nakonec bylo pouze rozhodnutí, aby tyto pojmy byly upraveny v Soutěžním řádu. To by ale znamenalo - jak trefně poznamenal jeden z účastníků - "resuscitovat" Legislativní komisi. Jsou schváleny změny pomocných kritérií při vyhodnocování pořadí v soutěžích jednotlivců, většina ostatních návrhů je ale smetena ze stolu. S velkou nevolí je zamítnut návrh na "ocenění" remízy 4:4 při 8 remízách nulovým počtem zápasových bodů. Odmítnut je ale i návrh, aby nekompletní družstvo nemohlo zahájit zápas a muselo čekat na spoluhráče. Zamítnut je také vzájemný zápas jako první pomocné kritérium v soutěžích družstev. Na kolečko v podobě novinek z jednotlivých krajů už nezbývá čas ani energie, a tak je schůze kolem 18. hodiny ukončena.

V příloze najdete aktuální rozdělení jednotlivých družstev do skupin 1. a 2. ligy.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal Vladimíra Šťastná dne 29.05.2017 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009