Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

KPII A 2016/2017 - závěrečná zpráva

Lipovec „B“ potvrdil roli hlavního favorita. Zvítězil ve všech zápasech a obsadil první příčku s náskokem šesti bodů na druhou Moravskou Slavii. Největší opory sice nastupovaly jen zřídka, přesto Lipovec prohrál za celou sezónu jen šest partií. Nejvíce bodů získali Miloš Ševčík, Zdeněk Hloušek a Petr Komprda, kteří se také zařadili mezi nejúspěšnější hráče soutěže.

Stříbrnou příčku obsadila Moravská Slavia. Druhý nasazený tým překvapivě ztratil body s Vyškovem, ale o postup jej definitivně připravila až prohra s Lipovcem v posledním kole. Brněnský tým se prezentoval nekompromisní hrou, když v sezóně zaznamenal 36 vítězných partií. Bodově nejúspěšnější se stala trojice Pavel Turza, Karel Řehůřek a Arnošt Zeman.

Třetí místo vybojoval Sloup. Dařilo se především Josefu Dirgasovi, bodově nejúspěšnějšímu hráči na první šachovnici. Shodný počet 6,5 bodu získal i jeho spoluhráč Jindřich Veselý. Pro Sloup je třetí příčka nejlepší umístění za posledních deset let. Pomohla k ní zejména vzorná docházka. Náhradníci dohromady odehráli pouze sedm partií.

Rudice dlouhodobě patří k černým koním soutěže. Stabilní a vyrovnaná sestava letos nestačila jen na nejlepší týmy. Nečekané bylo zaváhání s Blanskem, přestože s ním má rudický tým dlouhodobě špatné výsledky. Naposledy Blansko porazilo v prosinci 2012.
Bodově nejúspěšnějším hráčem družstva i celé soutěže byl Michal Hnilička.

Vyškov musel řešit termínovou kolizi s druhou ligou a měl patřit k týmům bojujícím o záchranu. Nakonec vybojoval 12 zápasových bodů i pozici v první polovině tabulky. Tři body sebral i Moravské Slavii. Ve statistikách však družstvo příliš nevyniklo. Horší skóre a nižší počet vyhraných partií měly jen týmy ze dna tabulky.

Tišnov nečekaně bojoval o udržení. Po šesti odehraných kolech měl jen tři zápasové body. V závěru soutěže ale dvakrát vyhrál a posunul se na konečné šesté místo. Nejúspěšnějším hráčem byl šestibodový Karel Maláska.

Lokomotiva Brno bojovala se soupeři i vlastními hráči. Polovinu zápasů odehrála nekompletní. Nejdůležitější zápasy o udržení s Blanskem a Lipovcem „C“ ovšem zvládla skvěle a vysoko zvítězila. Nejvíce bodů uhrál Dominik Fryda.

Boskovice loni bojovaly o postup, letos se musely obejít bez řady opor. Bojům o záchranu se dokázaly vyhnout díky třem vyhraným zápasům v prvních šesti kolech a závěr soutěže mohly dohrát bez sestupových starostí. Bohužel se to odrazilo ve špatné docházce, třech jasných prohrách v posledních třech kolech a pádem až na osmé místo tabulky.

Blansko má pověst nepříjemného soupeře, který dokáže zle trápit řadu favoritů. Letos šlo do posledního kola jen se třemi zápasovými remízami a nepříliš velkou šancí na záchranu. V posledním kole proti Tišnovu ovšem blanenští zabojovali a díky výhře se posunuli na předposlední místo s reálnou šancí na udržení.

Poslední skončil Lipovec „C“. Dařilo se jen Petru Krejčímu na první šachovnici. Přesto nejslabší tým soutěže dokázal zaskočit Vyškov a po remíze s Blanskem byl velmi blízko záchrany. Výhra Blanska nad Tišnovem jej však poslala do sestupové zóny, protože překvapit v posledním kole Rudici se Lipovci „C“ nepodařilo.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Vladimíra Šťastná dne 02.03.2017 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
17.10.2017 KPIIA, 1. kolo - Boskovice zničily Vyškov, Lipůvka má první bod ke stažení
02.03.2017 KPII A 2016/2017 - závěrečná zpráva ke stažení
02.03.2017 Jm KPII A - 9. kolo - Lipovec sestupuje i postupuje ke stažení
16.02.2017 KPII A - téměř vše rozhodnuto ke stažení
02.02.2017 KPII A - 7. kolo ve znamení jasných výher ke stažení
18.01.2017 KPII A - družstva hledají hráče ke stažení
14.12.2016 KPII A - Páté kolo plné překvapení ke stažení
30.11.2016 KPII A - Blansko získalo první bod ke stažení
17.11.2016 KP II A - tři týmy na čele ke stažení
15.11.2016 Neděle na Lokálce ke stažení
26.10.2016 KPIIA - Moravská Slavia v čele článek
12.10.2016 KPIIA – dramatické první kolo článek
05.09.2016 Losovací schůze krajských přeborů JmŠS akce


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009