Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Letní šachový tábor Vřesovice 2016

Ve dnech 13. – 27. 8. se uskutečnil 31. ročník letního šachového tábora na základně Klubu českých turistů Bučovice ve Vřesovicích u Kyjova. Z různých koutů Čech, Moravy i Slovenska se do Vřesovic sjela téměř třicítka táborníků, o které se staral kolektiv zkušených vedoucích a technických pracovníků.

Hned první večer byly děti vtaženy do příběhu celotáborové hry, která se tentokrát nesla v pirátském duchu. Kapitán Petr Jeřábek, který připlul stylově na voru, dětem oznámil, že je naverboval jako svou posádku na výpravě za pokladem kapitána Blitze a hned děti rozdělil na námořníky a plavčíky. V průběhu tábora musely jednotlivé posádky překonávat nejrůznější překážky, za jejichž zdolání získávaly indicie k cestě za pokladem. Kromě závodů a potyček na vodě čekaly pirátskou posádku nepříjemnosti na souši v podobě nepříliš přátelských domorodců nebo nočního požáru lodi a následné opravy zničeného lodního stěžně. Posádky si ale vyzkoušely například i pečení vlastního chleba. Protože se všemi nástrahami statečně popasovali, čekala je na závěr odměna v podobě slíbeného pokladu.

Dopoledne pak tradičně patřila šachovému programu. Osm nejlepších táborníků hrálo hlavní turnaj se zápočtem na LOK ČR, ostatní účastníci byli podle výkonnosti rozdělení do několika dalších turnajů o III. a IV. výkonnostní třídy. Vítězem hlavního turnaje se stal Jan Hvozdovič z Lokomotivy Brno, který měl lepší pomocné hodnocení než druhý Marek Štefaník z Ostravy. Na třetím místě pak skončil Šimon Volák z ŠK Rozrazil. Šachový program táborníkům zpestřily četné šachové návštěvy - v prvním týdnu tábora přijel GM Petr Velička, druhý týden pak zpestřili svou návštěvou například WGM Eva Kulovaná a FM Josef Kratochvíl. Táborníci měli možnost vyslechnout jejich šachové přednášky, sehrát s nimi simultánky a rozebrat své turnajové partie. Přehled výsledků všech táborových turnajů najdete v příloze.

Během tábora nás netrápilo ani špatné počasí - drobný déšť přišel jen občas v noci - ani jindy všudypřítomné vosy, stejně tak se táborníkům vyhýbaly závažnější zdravotní problémy či zranění. Poděkování patří všem táborovým spolupracovníkům - hlavnímu vedoucímu Petru Jeřábkovi, organizátorovi Tomáši Matulovi, manželům Madejovým coby hlavním kuchařům, všem vedoucím: Martinu Fenclovi, Petru Smísitelovi, Šárce Sedlářové a Vlaďce Novákové a všem šachovým návštěvám, které táborníkům zpestřily program. Takže příští rok ve Vřesovicích opět na viděnou!

Soubor ke stažení: [doc]

přidal Vladimíra Šťastná dne 05.09.2016 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009