Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 8.kolo - jdeme do finále!

Předposlední kolo letošního ročníku žádné dramatické rozřešení postupové hádanky nepřineslo – teoretickou šanci na postup mají stále čtyři družstva. Navíc tato čytyři družstav čekají v posledním kole vzájemná utkání: ŠK Duras BVK Královo Pole C - Š.K. 1923 Sokol Kyjov a TJ Podlužan Prušánky B - ŠK Hodonín. Nejprve se podíváme, jak k tomu došlo:

Na Lokomotivu Brno F přijel potvrdit první příčku TJ Podlužan Prušánky B. Na některých šachovnicích byl k vidění drtivý rozdíl 400 ELO bodů. Průměrných +175ELO bodů (bez IM Kaňovského, který nám v JmKPIIC „kazí“ průměry, jen +145 ELO bodů) favorizovalo jednoznačně hosty. Ale domácí lídr eliminoval remízou nejvýše nasazeného borce celého ročníku a předáci celkově si nevedli špatně – na prvních čtyřech šachovnicích 2-2. Zápasové body a nejtěsnější možnou výhru hostů zajistili zadáci – zejména „sběrači“ na posledních dvou šachovnicích, oba zatím stoprocentní, i když v omezeném počtu utkání (4/4 a 2/2). Celkem 3,5-4,5.

Dalším utkáním byl ŠK Hodonín - ŠK Duras BVK Královo Pole C. Domácí nemají lehký závěr sezóny, minule výprask od Kyjova, příště první Prušánky a dnes Duras s průměrným koeficientem základní sestavy 2086ELO bodů! Průměrně o 136 ELO bodů vyšší než domácí. Hosté zase, ač největší favorit soutěže, vstoupil do ročníku dvěma prohrami a jeho cesta na vrchol je trnitá. Obě družstva brala zápas se vší vážností – odmítnutých nabídek remízy na obou stranách bylo několik. Každý vždy zvažoval i situace na ostatních šachovnicích. Nicméně i tak se postupně remízy začaly trousit, ale až po třech hodinách hry. První resultativní partiový výsledek padl až ukončením šesté partie. V té chvíli již na sedmé šachovnici bílý, který v šestém tahu sezobl pěšce a říkal si „Jiříku neznáš teorii, sežer ho a drž“ vyšel z časové tísně nakonec s pěšcem méně, navíc v prohrané koncovce. Takže sežral, ale nevydržel…. To znamená celkových 3-5. Hodonín tak stále může rozhodovat o postupu, pravděpodobně nikoliv však o tom svém…

ŠK 64 Brno hostil ŠK Veselí nad Moravou B. Domácí již bez šance na postup, přesto zodpovědně a (nutno podotknout, že tradičně) disciplinovaně pouze s jedním náhradníkem. Hosté o postup pravděpodobně moc nestojí – dvě družstva v KPI je pro většinu oddílů moc. Jejich postup však již není možný i v případě nejšílenějších výsledků. Dnes ve vyrovnaném utkání nakonec padly čtyři resultativní výsledky a čtyři remízy. Jak jinak než vyrovnaně a tak se soupeři rozešli v míru 4-4.

Š.K. 1923 Sokol Kyjov - ŠK HPM TEC Hustopeče B. Domácí potom co vyprášili minule Hodonín z prvního místa 6-2, měli dnes potvrdit případné postupové ambice a šance. Ale zápas byl vyrovnaný, jak na startu (+67 průměrných ELO bodů pro domácí), tak v cíli – celkem „jen“ 4,5-3,5.

TJ Tatran Poštorná - Moravská Slavia Brno C. Domácí již několik let balancují nad propastí sestupu do OP. Dnešní (slovy domácího dopisovatele, kapitána a rozhodčího v jedné osobě) „mač o poslední místo byl vyrovnaný a s výsledkem jsou pravděpodobně spokojena obě družstva. Obě mohla při troše štěstí vyhrát, při troše smůly prohrát. Například na 2. desce v partii Pavel Kopkan - David Ciprys přehlédl jasnou výhru nejdříve bílý (zisk celé věže), poté černý (třítahový mat) a tak dali remis, vyhrát si nezasloužil ani jeden “. Celkem tedy 4-4.

Příští kolo je závěrečné. Případný postup ve svých rukou třímá TJ Podlužan Prušánky B, který hostí ŠK Hodonín. Pokud domácí zvítězí, postupují. Vzhledem k tomu, že prvnímu týmu Prušánek (A - nyní 2.liga) a její záloze (B - nyní KPII) by po postupu nekolidovaly zápasy, obdržela by KPI docela služného žraloka. Druhým důležitým duelem je ŠK Duras BVK Královo Pole C – Š.K. 1923 Sokol Kyjov (pravděpodobně zápas s nejsložitějšími názvy týmů vůbec). Jeho exkluzivita však nabude významu zejména v případě, že Prušánky s Hodonínem prohrají. To se pak otevírá docela slušný prostor pro kombinace. V této variantě by Duras v případě vítězství nad Kyjovem postoupil. V případě výhry Kyjova by postoupil Kyjov, ale jen v tom případě, že by vyhrál alespoň týmž rozdílem, jako Hodonín nad Prušánkami, zároveň by to však muselo být alespoň 6-2 v obou zápasech. Pokud by se to podařilo jen Hodonínu, postupuje Hodonín. Na závěr jedna reálná kombinace: pokud první utkání Prušánky – Hodonín skončí remízou, postupuje v případě výhry nad Kyjovem Duras, v opačném případě opět postupují Prušánky. Opravdoví fajnšmekři si mohou sestavit pravděpodobnosti – podle mě šance na postup Prušánky 45%, Duras 35%, Hodonín 15%, Kyjov 5%. A proč tak málo na Prušánky, když ony jediné to mají jen ve svých rukou? Protože Prušánky B ve své „novodobé historii v KPII“ Hodonín ještě neporazili…

Na poslední kolo se těší mimo jiné i pokladník JmŠS protože celkem hrozí šest pokut za manipulaci se soupiskou! Takže bděte!

Jiří Myšulka
vedoucí soutěže JmKPIIC

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 22.02.2016 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
13.03.2016 JmKPIIC 9.kolo – postupuje TJ Podlužan Prušánky B ke stažení
22.02.2016 JmKPIIC 8.kolo - jdeme do finále! ke stažení
08.02.2016 JmKPIIC 7.kolo ke stažení
24.01.2016 JmKPIIC 6.kolo ke stažení
12.01.2016 JmKPIIC 5.kolo ke stažení
06.12.2015 JmKPIIC 4.kolo - půlmistrem ŠK 64 Brno A! ke stažení
22.11.2015 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
08.11.2015 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
18.10.2015 JmKPIIC 1.kolo ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009