Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

V KP škol suverénní Kuřim a Kuldova, drama mezi středoškoláky

Jihomoravské kolo Přeboru škol dále posílilo nadvládu mládežníků z krajské metropole a nejbližšího okolí nad zbytkem kraje - po loňském medailovém skóre 5x Brno¸ 1x Kuřim¸ 1x Zastávka¸ 1x Adamov a 1x Vracov to tentokrát bylo 5x Brno¸ 3x Kuřim¸ 1x Vracov.

V tradičně nabitém sále Domu školství v Břeclavi hrálo v úterý 26. ledna 2016 celkem 35 družstev se 153 hráči na soupiskách. Přijeli všichni postupující z okresních kol až na mladší žáky ZŠ Šumná, kteří nenašli ochotného dopravce. Všichni letošní postupující do celostátního kola mají na to, aby hráli v první polovině tabulky a minimálně Jaroška by měla opět bojovat o medaile.

Výsledky kategorie 1. stupeň ZŠ

Výsledky kategorie 2. stupeň ZŠ

Výsledky kategorie středních škol

Partie z on-line šachovnice středoškoláků si můžete stáhnout dole v příloze.

V nejmladší kategorii 1. stupeň základních škol suverénně zvítězila po sedmi výhrách ze sedmi zápasů už po šesté v řadě ZŠ Kuřim Tyršova - neuvěřitelné a sotva někdy překonatelné!

První dva hráči Lukáš Petříček a Tomáš Keprt vyhráli všech 7 partií. Celkově ztratili borci z Kuřimi jen jednu partiovou remízu a dvě prohry proti 25 vyhraným partiím. Kromě tří týmů z Kuřimi přivezl kuřimský šéftrenér Pavel Krupica další svěřence ve dvou družstvech Gymnázia Tišnov

a navíc ještě domluvil divokou kartu pro starší žáky Gymnázia Kpt. Jaroše.

Druhé místo s odstupem 3,5 bodu (ale se stejným náskokem před třetím v pořadí) obsadila ZŠ Kuřim Jungmannova.

Úspěšná obhajoba bronzových medailí Masarykovou základní školou Vracov je zaslouženým oceněním vedoucího týmu a tatínka většiny hráčů Martina Londina.

"Bramborovou" základní školou Adamov končí výčet zájemců o medaile.

Ostatní školy zůstaly výkonnostně daleko za touto čtveřicí, která jediná se obešla bez kontumačního vítězství. Lichý počet týmů jde na vrub pozdních přihlášek některých týmů, jejichž místa byla mezi tím nabídnuta náhradníkům. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol 2x20 minut na partii.

V prostřední kategorii 2. stupeň základních škol si ZŠ Brno Kuldova buduje podobnou pozici jako Kuřim Tyršova mezi mladšími žáky. Letos ZŠ Kuldova zvítězila ve všech sedmi zápasech a celkově vyhrála krajské kolo už po čtvrté za sebou!

Hlavním soupeřem Brňáků skvěle koučovaných Adamem Effenbergerem byla ZŠ Kuřim Tyršova. Vzájemný zápas ve 3. kole vyhrála Kuldova 3 : 1 (borci v zeleném udrželi proti oranžovým remízy s černými, zato s bílými bodovali naplno) a náskok dvou bodů zůstal Kuldově až do konce.

Naprosto stejným způsobem přehrála Kuldova i třetí Gymnázium Brno Vídeňská. Na snímku vidíme okamžik, kdy po divoké blicce spadl praporek kapitánovi Vídeňské a jihomoravskému reprezentantovi na nedávné Olympiádě dětí a mládeže Danielu Daňkovi.

Dobrou náladu Dan neztratil, jedinou další půlku věnoval v několikatahové partii Davidu Němcovi a společně s ním a Vojtou Juráskem se stal vítězem první šachovnice.

Těsně za medailemi zůstalo už zmiňované Gymnázium Tišnov a Gymnázium Kyjov.

Přes úporné boje

měly další týmy za touto pěticí poměrně výrazný odstup. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol 2x20 minut na partii.

V nejstarší kategorii středoškoláků zůstal hlavním favoritem obhájce titulu a vítěz celostátního kola, tým Gymnázia na tř. Kpt. Jaroše v Brně, přestože přijel bez své extraligové hvězdy Martina Blahynky. Skvěle ho nahradil vždy dobře naložený Adam Dvořák (8/9), ale přesto to nestačilo!

Zejména Benedikt Hofírek (8,5/9) a Vojtěch Straka (9/9) dovedli Střední školu technickou a ekonomickou v Brně na Olomoucké ke stejnému bodovému zisku jako měla Jaroška, k remíze 2 : 2 ve vzájemném zápase a díky o chlup lepšímu pomocnému hodnocení dokonce i k celkovému vítězství v soutěži.

Ostatní týmy sledovaly tyto dostihy s uctivým odstupem. Třetí Gymnázium Matyáše Lercha Brno přišlo do cíle s osmibodovou ztrátou.

Určité ambice na medaili mohlo mít i Purkyňovo gymnázium Strážnice,

ostatní už na týmy plné zkušených závodních borců neměli. Hrálo se systémem každý s každým na 9 kol 2x15 minut na partii.

Galerie vítězů

Kategorie 1. stupeň základních škol

1. místo: ZŠ Kuřim Tyršova

2. místo: ZŠ Kuřim Jungmannova

3. místo: Masarykova ZŠ Vracov

Kategorie 2. stupeň základních škol

1. místo: Tyršova ZŠ Brno Kuldova

2. místo: ZŠ Kuřim Tyršova

3. místo: Gymnázium Brno Vídeňská

Kategorie střední školy

1. místo: SŠTE Brno Olomoucká

2. místo: Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše

3. místo: Gymnázium Matyáše Lercha Brno

 

Soubor ke stažení: [pgn]

přidal David Ciprys dne 30.01.2016 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009