Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 6.kolo

Dnešním kolem byla uzavřena druhá třetina letošního ročníku. V tabulce se zásadní změny neudály, jen týmy na třetí až páté pozici si vzájemně vyměnily místa. Jinak se kromě zpestření v podobě proběhnuté ankety mezi hráči o zájmu zavést hrací tempo s přídavkem času a zápočtu na FIDE ELO nic výjimečného neudálo. Takže:

Lokomotiva Brno F – ŠK Hodonín. První tým průběžného pořadí přijel do Brna bez lídra, i tak byl v utkání mírným favoritem (průměrných 32 ELO bodů). Na začátku utkání se zrodily dvě miniatury na třetí a šesté šachovnici – úspěšnost na obou stranách, takže 1-1. Obě partie měly pouze třináct tahů. V té mojí s matadorem nejen domácího celku, ale zcela určitě i celého KPII, panem Zikanem jsem po rozpačitě sehraném zahájení přišel o figuru a nebylo co řešit. S hrůzou očekávám, jak si na mě smlsne pan Kalendovský ve své tradiční reportáži - zbývá jen doufat, že se mu naši partii nepodařilo ukořistit…. Hosté nakonec díky drtivému útoku svého kapitána B.Linga a trpělivé, dlouhé a poctivé hře na výhru V. Misorina a P. Trávníčka v koncovkách, kde by mnozí dávno remizovali získali body navrch a zvítězili 3-5. Prvně jmenovaný je stále stoprocentní – 5 bodů z 5 – na premiéru v základní sestavě v KPII hodně slušný výkon….

Tahákem kola bylo utkání ŠK 64 Brno A - ŠK Duras BVK Královo Pole C. Oba celky patří k velkým favoritům soutěže a v tomto utkání nastoupili dokonce dva mistři šachu – to není v KPII k vidění každý den. Favoritem však byli bezesporu hosté – navrch měli průměrných 168 ELO bodů. Byl to ale velmi vyrovnaný souboj. Lídři dohrávali svou pozici až do věžové koncovky V+p proti V, kdy mezinárodní mistr pan Vyskočil dokazoval znalost zákonitostí této elementární koncovky – i když on i kdyby to neznal, tak to při partii vymyslí…. Celkem si těsné vítězství 3,5-4,5 vybojoval Duras.

Tatran Poštorná přivítal TJ Podlužan Prušánky B. Také zde byli favorizování hosté (průměrných 125 ELO bodů) – to konstatuje i stručný komentář domácího kapitána: „Hosté měli poměrně výraznou ratingovou převahu, ale zápas byl zcela vyrovnaný. Nebýt nešťastného Šťastného přehlédnutí (Pavel Šťastný byl připraven na bílé figury, na poslední chvíli musel vzít černé a po ztrátě figury se vzdal už v 5. tahu), kdo ví, jak by to celé dopadlo... Všechny ostatní partie dospěly ke svému logickémiu konci ještě před časovými tísněmi“. Opět těsné vítězství pro hosty 3,5-4,5.

V utkání ŠK HPM TEC Hustopeče B - ŠK Veselí nad Moravou B udrželi sice domácí předáci krok (1,5-2,5), ale převaha hostů na zadních šachovnicích byla drtivá a rozhodla o jednoznačné výhře 2,5-5,5.

Š.K. 1923 Sokol Kyjov hostil Moravskou Slavii Brno C. Favorizováni jasně domácí, také vzhledem k faktu, že hostům nastoupili jen tři hráči základní sestavy. Zejména díky drtivé bilanci domácích předáků (3,5-0,5) Kyjov přesvědčivě zvítězil 5,5-2,5. K tomuto utkání se váže jedna zajímavost – jedná se o jediné utkání KPIIC (možná i celé KPII), kde ve zmiňované anketě zaznělo jasné NE jako pro tempo s přidáváním času, tak pro zápočet na FIDE ELO.

Tahákem příštího kola je utkání TJ Podlužan Prušánky B – ŠK 64 Brno. Pokud by zvítězili zbrojováci, Hodonínu by pak v postupu do KPI nemusela vadit ani případná prohra s Prušánkami v posledním kole – stačilo by „jen“ porazit Duras v předposledním kole:-) Tak a příště si povíme tu o Karkulce, ta je taky pěkná….

Jiří Myšulka
vedoucí soutěže JmKPIIC

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 24.01.2016 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
13.03.2016 JmKPIIC 9.kolo – postupuje TJ Podlužan Prušánky B ke stažení
22.02.2016 JmKPIIC 8.kolo - jdeme do finále! ke stažení
08.02.2016 JmKPIIC 7.kolo ke stažení
24.01.2016 JmKPIIC 6.kolo ke stažení
12.01.2016 JmKPIIC 5.kolo ke stažení
06.12.2015 JmKPIIC 4.kolo - půlmistrem ŠK 64 Brno A! ke stažení
22.11.2015 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
08.11.2015 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
18.10.2015 JmKPIIC 1.kolo ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009