Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 4.kolo - půlmistrem ŠK 64 Brno A!

Podzimním králem se stal ŠK 64 Brno, když sice se štěstím porazil sedmičlennou Lokomotivu Brno F. Hodonín totiž jen remízoval v Poštorné a o první místo přišel – přezimuje tedy na druhé příčce. Oba vedoucí celky měli velmi příznivý podzimní los a čeká je ještě zkouška ohněm s Prušánkami a Durasem a hned po Novém roce přímý souboj! Na třetím místě s bodovou ztrátou je TJ Podlužan Prušánky B. Vedoucí trio s odstupem tří bodů následuje houf celků se čtyřmi až šesti body – hned čtvrté a páté místo jsou velkým překvapením: čtvrtá Lokálka měla mít ryze záchranářské ambice, ale zatím aspiruje na černého koně ročníku (a kdyby dnes hráli kompletní, mohlo být ještě veseleji…). Zato pátý Duras měl dle teoretických předpokladů stanout na čele, nebo ho alespoň těsně atakovat – no před polovinou soutěže na první místo ztrácí celé čtyři body. Zatím beznadějně poslední, bez jediného zápasového bodu a s pouhými pěti partiovými výhrami je Moravská Slavia Brno C.

TJ Tatran Poštorná přivítal vedoucí ŠK Hodonín. Ke komentáři kapitána domácích a rozhodčího v jedné osobě není co dodat: “Hosté přijeli oslabeni o tři hráče základní sestavy, ale s kvalitními náhradníky. Hned z výkopu se ujali vedení, protože domácímu borci na 5. desce se povedla partie podle hesla přišel jsem - zvonil jsem - odešel jsem. Domácí kontrovali na sedmičce Tomášem Vrzalem, který svému soupeři názorně "vysvětlil", že zanedbá-li černý v sicilské vývin a ještě si neopatrně udělá rošádu, může přijít rychlá exekuce. Na jedničce pokračuje ve skvělých výkonech Jan Bohuslav (3,5/4). Tentokrát v nestandardní pozici s dámou proti dvěma věžím přehrál Petra Trávníčka. V tu chvíli to s hosty vypadalo bledě. Vojtěch Piťo měl na hodinách sotva 2-3 minuty na 10 tahů, Kamil Štěpanovský, už od zahájení bohatší o pěšce, právě ztratil kvalitu. Oba však zahráli výborně, vykouzlili 1,5 bodu a tedy zaslouženou celkovou remízu 4 : 4“. Přeci jen bych dodal to, že Hodonín tak přišel o titul půlmistra.

ŠK64 Brno – Lokomotiva Brno F. Vězte, že označení domácí-hosté zde ryze vychází ze zápisu o utkání, jelikož doma hráli oba týmy…. Hosté hráli pouze v sedmi, což je možná vzhledem k předzápasovým a koneckonců i předsezónním předpokladům nemuselo až tak mrzet – mělo se jednat o jednoznačnou záležitost. ALE…. teď je to asi velmi mrzí (napadá mě i jiné slovní spojení, ale nenašel jsem metodu jak příspěvek na webu zobrazit jen mezi 22:00-6:00). Hostům se totiž na prvních šachovnicích podařilo domácí přehrát a předáci vybojovali 1-3. Ale kontumovaný bod a drtivá převaha domácích zadáků (2,5-0,5 na hraných šachovnicích) zajistili ŠK 64 těsnou výhru 4,5-3,5, návrat na první místo průběžného pořadí a také titul půlmistra JmKPIIC2015-2016.

Moravská Slavia Brno C přivítala TJ Podlužan Prušánky B cudně jen se čtyřmi hráči základní sestavy. Hosté tak byli i přes účast tří náhradníků jednoznačným favoritem. To také potvrdili a bez jediné partiové prohry zvítězili 2-6.

ŠK HPM TEC Hustopeče B hostil ŠK Duras BVK Královo Pole C. Také zde byli hosté velkým favoritem a také zde to potvrdili. I když tady mohla být situace alespoň na prvních deskách poněkud vyrovnanější – domácí nastoupili s prvními čtyřmi hráči a převaha předáků hostí byla jen průměrných 56ELO bodů. O vysoké výhře Durasu rozhodla zejména drtivá převaha a také její důsledek na zadních šachovnicích (0,5-3,5). Celkem 2-6.

Š.K. 1923 Sokol Kyjov - ŠK Veselí nad Moravou B. Okresní derby dvou dlouholetých rivalů. Skupina C JmKPII se hraje dvanáctou sezonu, desetkrát už i s Kyjovem. Za celou tu dobu se veselanům podařilo zvítězit jen jednou, přestože ambice a konečná umístění v jednotlivých ročnících byla zpravidla u obou celků velmi podobná. Nejinak tomu bylo dnes – předsezónní předpoklady i průběh podobný, velmi vyrovnané sestavy v utkání – dnes pouhých průměrných 6 ELO bodů ve prospěch hostí. Ač se to nemuselo zdát, šlo dnes tedy v tomto zápasu o hodně…. Vyrovnané utkání rozhodly pouhé tři rezultativní partie – nakonec ve prospěch hostů z Veselí 3,5-4,5. Mimochodem jediný dosavadní úspěch pro Veselí v derby byl také v Kyjově a také 3,5-4,5.

Všem přeji příjemné a klidné prožití svátků Vánočních a v Novém roce 2016 na-shledanou, nebo alespoň na-čtenou….

Jiří Myšulka
vedoucí soutěže JmKPIIC

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 06.12.2015 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
13.03.2016 JmKPIIC 9.kolo – postupuje TJ Podlužan Prušánky B ke stažení
22.02.2016 JmKPIIC 8.kolo - jdeme do finále! ke stažení
08.02.2016 JmKPIIC 7.kolo ke stažení
24.01.2016 JmKPIIC 6.kolo ke stažení
12.01.2016 JmKPIIC 5.kolo ke stažení
06.12.2015 JmKPIIC 4.kolo - půlmistrem ŠK 64 Brno A! ke stažení
22.11.2015 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
08.11.2015 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
18.10.2015 JmKPIIC 1.kolo ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009