Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 3.kolo

Mezi zápasy dnešního kola jsem dlouho bloumal, který že půjde na řadu první. Z vícero důvodů je to nakonec ŠK Duras BVK Královo Pole C - Moravská Slavia Brno C. A proč? Ač se mělo při rozlosování zdát, že tento souboj třetího kola bude jasnou záležitostí a oba týmy v té době již na sebe budou zírat z opačných konců tabulky, nakonec to byl neoficiální „souboj“ o poslední místo. Favorit ročníku Duras C první dvě kola prohrál a měl si ve chvíli nejtěžší zachránit reputaci. No zápasová sestava začínala až od pátého místa soupisky, nicméně i tak byli domácí favoritem utkání (průměrně +86ELO bodů). Předáci přes převahu +118 ELO výhodu nezískali a zde to bylo vyrovnané (2-2). A pak někdy se to stalo…. Hostujícímu hráči na osmé šachovnici ve vyhrané pozici, navíc za stavu 3-3 zazvonil telefon. Přitom další a poslední hraná partie se chýlila k nevyhnutelné remíze…. Zdrcený kapitán hostů si sypal popel na hlavu, protože právě onen hráč jej před zápasem žádal, ať jej kapitán prozvoní, že jestli si ten telefon dobře vypnul…. „Ale prosím Tě, viděl jsem, jak ho vypínáš… A já už ho mám taky vypnutý, kvůli Tobě ho znovu zapínat nebudu…“ Kdyby věděl, zapnul by, prozvonil a teď by pravděpodobně ani netušil, jaké katastrofě by předešel. A my bychom tu měli další senzaci. Takhle tu máme slepené vítězství 4,5-3,5 a historku, na kterou jen tak nezapomeneme, i když někteří protagonisté by rádi…..

ŠK 64 Brno A hostil Š.K. 1923 Sokol Kyjov. Oba týmy v konsolidovaných sestavách a mírná teoretická převaha na straně domácích (průměrných +50 ELO bodů). Domácí měli našlápnuto na půlmistra (přezimování na prvním místě průběžného pořadí), sebevědomí hostí mělo injekci v podobě výhry z druhého kola nad Prušánkami B. Vyrovnaný souboj plný resultativních výsledků (pouze dvě partie remis) nakonec skončil smírně 4-4. Výsledky domácích zatím stojí na stabilních předácích (všichni 100% účast a více jak 60% úspěšnost) a neochvějném a nekompromisním bojovníkovi J.Masaříkovi (3/3, loni celkem 7/9!).

V dalším utkání TJ Podlužan Prušánky B - ŠK Veselí nad Moravou B nastoupili domácí na předních šachovnicích s těžkým kalibrem a na první šachovnici dokonce s mezinárodním mistrem (na prvních čtyřech deskách průměrná převaha +329 ELO bodů, celkem +215 ELO bodů). Naproti tomu hosté, kteří v minulém kole senzačně porazili favorita soutěže Duras C, měli čtyři hráče základní sestavy. Dopadlo to hůře než muselo…. Domácí nadělili veselanům pořádný výprask 7,5-0,5. Prušánky to katapultovalo na třetí místo, hosty taky na třetí místo, ale od konce…

Lokomotiva Brno F přivítala TJ Tatran Poštorná. Domácí téměř v základní sestavě, hosté do Brna dorazili pouze v šesti a hořce tak připomněli sezonu 2012/13, kdy jednou nastoupili dokonce ve čtyřech. No snad se k tomu nedopracujeme i v tomto ročníku… Na šesti hrajících šachovnicích to mělo být průměrně vyrovnané, ale už od výkopu prohrávat 2-0, to nepřidá na klidu nikomu, tak i uhraný výsledek tomu odpovídal: 4-2, celkem pak 6-2.

Poslední utkání ŠK Hodonín - ŠK HPM TEC Hustopeče B. Domácí byli jasným favoritem, zvláště vzhledem k tomu, že hosté přivezli jen čtyři hráče základní sestavy (ti uhráli 2,5-1,5), zadáci z hloubi soupisky to pak schytali 3,5-0,5. Průběh zápasu tak banální jako samotný výsledek však nebyl – hned na začátku se borci na osmé šachovnici přetahovali o „nefunkční hodiny“ – jdou, nejdou, ne nejdou, už jdou, ne nejdou…. bušili do nich jako na blicáku, ale dobře to dopadlo - stačilo je korektně pustit a ono to šlo. Během zápasu pak hostující borec na čtvrté desce navrátivší se z WC nebo cigárka s hrůzou přispěchal ke své pozici a práskl do hodin v domnění, že tak zapomněl učinit a ubíhá mu drahocenný čas – že soupeř mezitím táhl, si však nevšimnul... Domácí kapitán s úsměvem bojoval proti pozici „ff“ (figura fuč), stejně tak se hrálo na třetí šachovnici, ale „ff“ hráli domácí. Jinak kromě poměrně rychlé remízy lídrů a nejrychlejšího přijetí nabídky remízy v novodobé historii šachu na poslední desce (po nabídce ruka vymrštěná k podání soupeři coby znamení souhlasu mu málem vypíchla oko) se nic dramatičtějšího neudálo. Celkem tedy 6-2 a pro Hodonín první místo průběžného pořadí.

Dokáží v posledním letošním kole favorité Duras C, Prušánky B a ŠK 64 Brno potvrdit svoje ambice proti Hustopečím B, Moravské Slavii C a Lokomotivě F? Prolomí Poštorná prokletí proti Hodonínu a podaří se jí po osmi letech zvítězit proti Hodonínu a tak mu překazit získání titulu půlmistra? Co očekávat od duelu Kyjov-Veselí, jehož oba protagonisté mají letos výsledky nahoru-dolů? Uvidíme komu bude Mikuláš nadělovat…

Jiří Myšulka
vedoucí soutěže JmKPIIC

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 22.11.2015 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
13.03.2016 JmKPIIC 9.kolo – postupuje TJ Podlužan Prušánky B ke stažení
22.02.2016 JmKPIIC 8.kolo - jdeme do finále! ke stažení
08.02.2016 JmKPIIC 7.kolo ke stažení
24.01.2016 JmKPIIC 6.kolo ke stažení
12.01.2016 JmKPIIC 5.kolo ke stažení
06.12.2015 JmKPIIC 4.kolo - půlmistrem ŠK 64 Brno A! ke stažení
22.11.2015 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
08.11.2015 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
18.10.2015 JmKPIIC 1.kolo ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009