Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Mládežnické ligy: těžké boje našich týmů o záchranu

V Extralize se utkání brněnských družstev odehrálo v domácím prostředí Durasu v A-sportu a do záchranářských bojů úspěšněji vykročil Duras, jenž ze čtyř utkání jednou zvítězil a jednou remizoval, zatímco Lokomotiva zaznamenala jen jednu výhru. Webové stránky obdou klubů zatím mlčí, takže na podrobnější informace si zatím musíme počkat.

 

V první lize obě kuřimská a lokomotivní družstva zamířila v sobotu do Olomouce do Mekky tamějšího mládežnického šachu – přírodovědecké fakulty. Domácí sice připravili hostům lahůdku v podobě zavřené křižovatky těsně před cílem a následnou objížďku zacpanými ulicemi kolem výstaviště Flóra, ale vše se zdárně zvládlo a boje mohly vypuknout.

 

Kuřimská družstva čekal přetěžký soupeř v podobě týmů Beskydské šachové školy Frýdek-Místek a podle očekávání byli zástupci Brna-venkova rychle a těžce zmasakrováni. Lokomotiva Brno měla snesitelnější soupeře v podobě A64 Grygov a Starého Města B, ale ze čtyř zápasů vytěžila pouze jednu výhru, a to nad Grygovem. Hrdinou odpoledního utkání se stal Tomáš Koci, který v prohrané pozici kladl soupeři stále překážky, až nakonec po čtyřhodinovém boji vykouzlil remízu. Bohužel, na výhru utkání to však nestačilo: Loko Brno B – Staré Město B 2,5 : 3,5.

 

Severomoravské týmy se sjely do Vsetína a hned se zrodila senzace: Interchess Frýdek-Místek prohrál oba zápasy. Skoro by se chtělo říci, že zaslouženě, neboť místo áčka nastoupilo v podstatě béčko, když nastoupili čtvrtý, šestý, sedmý, desátý, jedenáctý a třináctý člen soupisky.

 

Nedělní třetí kolo přineslo mnohým favoritům problémy: mnohde se střetly týmy ze stejného klubu a „slabší“ písmenka odmítala uznat, že jsou slabší a kladla nečekaně silný odpor: nejtěsnější výsledky 2,5 : 3,5 Kuřim A versus Kuřim B a stejně tak Loko Brno C : Loko Brno B o tom hovoří jasně. Vzpouru „odstrkovaných“ pak ve Frýdku-Místku dovršilo céčko Beskydské šachové školy, když své kamarády z B družstva nemilosrdně kleplo 4 : 2. A tak úlohu favorita beze zbytku plní zatím jen valašská Hošťálková.

 

V příloze najdete zpravodaj z úvodních tří kol soutěže, další informace můžete najít na odkazu zde. Další dvojkolo soutěže je na pořadu v sobotu 28. listopadu.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Miroslav Hurta dne 04.10.2015 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009